(nie taki znów) nowy gracz w segmencie CRM

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

redhenPierwsza wersja tego newsa informowała o „nowym” systemie CRM opartym o Drupala, ale DMati przytomnie skomentował, że sprzedajemy nieświeże newsy. Dzięki za czujność. Jednak, było nie było, wcześniej o Red Hen nie pisaliśmy czas więc odrobić zaległości i wspomnieć o tym zestawie modułów, który obecnie dotarł do wersji 1.7. Zacznijmy zatem jeszcze raz:

Jak donosił na początku marca 2013 Drupal Watchdog na scenie pojawił się nowy komplet rozszerzeń do Drupala pozwalających zbudować na jego bazie lekki system klasy CRM.

Twórcy RedHen inspirują się mocno Drupal Commerce jeśli chodzi o budowę rozwiązania, więc jeśli ten styl Wam pasuje to poczujecie się jak w domu. System oparty jest między innymi o moduły Entity API, Relation i Message. Przewidziano możliwość integracji z Rules i Views, zatem nie musimy martwić się o problemy z kompatybilnością. Autor RedHen jest też twórcą integracji Drupala z Salesforce, zatem mamy do czynienia z osobą znającą temat. 

System jest zbudowany z „klocków” odpowiadających za atomowe funkcjonalności, między innymi (cytat ze strony projektu na drupal.org):

 • Activity (redhen_activity): Provides global and contact/organization based activity logs.
 • Contact (redhen_contact): Creates contact entities and allows integration with Drupal users.
 • Donations (redhen_donation): Lets you create unlimited customizable single page donations forms, including support for recurring donations. The donations forms create or update contact records and related engagement scores.(Note: this is a separate module)
 • Dedupe (redhen_dedupe): Provides an interface for locating duplicate Contacts based on a selectable subset of contact fields, and a visual interface for precisely controlling a merge operation.
 • Engagement (redhen_engagement): Provides an engagement scoring system which integrates with RedHen Notes and with Rules for popular modules like Registration andWebform.
 • Fields (redhen_fields): This provides custom field types used by RedHen entities, like a unique email field that assigns attributes like „primary” to indicate a bulk email target, or custom labels (home, work, etc). There are not a lot of custom fields yet.
 • Membership (redhen_membership): Lets you create memberships for individuals or organizations and link them to Drupal roles so you can give custom access to website sections and features. Allows for time-based membership expiration and renewal. (Note: this is a separate module)
 • Note (redhen_note): Lets you attach notes to contacts and organizations.
 • Organization (redhen_org): Creates organization entities.
 • Organization Group (redhen_group): This is a lightweight group feature which utilizes organizations as a medium for private „group” content with a group broadcast system.
 • Registration (redhen_registration): Provides integration with the Entity Registration module: create member-only events by combining Registration and Membership, or use Registration activity to track engagement using the Engagement module!
 • Relations (redhen_relation): Utilizes the Relation module to create connections amongst contacts and organizations.
 • Poultry (poultry): This is a custom responsive theme built specifically for use with RedHen. Unnecessary but recommended!

Przykład co z ich pomocą możemy zbudować jest do pobrania jako profil instalacyjny pod adresem https://drupal.org/project/redhen_demo. Można też zacząć od zainstalowania modułów spod adresu https://drupal.org/project/redhen i samemu zbudować podobny system. Wprowadzenie do tego procesu zaprezentowano na poniższym nagraniu.

 

Setting up RedHen: Creating your first Contact Type from ThinkShout on Vimeo.

Krzysiek Palikowski

Ryba w Webie. Uzależniony od sieci, kawy, Drupala, muzyki i pierogów.

More Posts - Website - Twitter - Facebook - LinkedIn - Google Plus

 • DMati

  Nie chodziło Ci może o ERPAL, nowy bazujący na Commerce projekt? Bo Redhen to stary z 2011 projekt. Plus demo profile instalacyjne wymagają security update’u.

 • Dzięki za przytomność Mati, faktycznie nie wiem czemu ale Zite podsunęło mi to jako „njus” a jak popatrzeć na to z kiedy jest wydanie Drupal Watchdoga to jak byk pisze marzec 2013 :)… z drugiej strony o ERPALu już pisałem na elimu (http://blog.elimu.pl/tag/erpal/) a o Red Hen nie 🙂 zaraz lekko poprawię tekst 🙂

 • DMati

  Ooo faktycznie było o ERPALu już.

  BTW kiedy nowa skóra elimu domyślnie?

 • będzie będzie, tylko znajdę chwilkę czasu… 🙂

 • Tomek

  A co z polskimi pozycjami? Niedawno pojawił się program 4Hero CRM kosztujący od 29zł netto za użytkownika za miesiąc.

  Zalety to na pewno to, że:
  -> program działa w przeglądarce na komputerach, tabletach i smartfonach;
  -> dane firm są pobierane automatycznie z GUS, dzięki czemu są one zawsze prawidłowe i nie tracimy czasu na ich przepisywanie.

  Demo dostępne jest tutaj: http://demo.4hero.pl, a informacje na stronie: http://4hero.pl

  Program oparty jest o sprawdzone metodyki sprzedażowe, dzięki czemu użytkownik otrzymuje również dużo cennego know-how.

 • elimu

  fajnie, że się pojawił, cieszymy się … chociaż promowanie go w ten sposób nie wróży mu wielkich sukcesów to my trzymamy kciuki 🙂

 • Mario2

  Jeden z ciekawszych programów, ale do dużych graczy jeszcze trochę mu brakuje. Sam prowadzę niewielką firmę marketingową i zastanawiam się nad wyborem jakiegoś programu (wiadomo, exele etc odpadają z wiadomych przyczyn). Jak na razie wybór padł na dwa (ten z opisu), jak i http://www.atsys.pl/.