Jak zmienić kolejność kategorii w WordPress ?

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

wordpress-icon Nauczony wieloletnim doświadczeniem z Joomla! przyznaje się, że poczułem się rozczarowany WordPress’em, gdy okazało się, że tak potrzebna funkcja jak zmiana kolejności kategorii nie jest w standardzie. Zatem nie ma żadnych cyferek odpowiadających za kolejność pozycji, ani tym bardziej strzałek góra-dół. Zatem teoretycznie według twórców CMS tą kolejność trzeba znać i wpisać od początku poprawnie? Być może kiedy tworzymy prywatny blog, a właśnie w tym celu został stworzony WP – i do tej pory nikt z developerów nikt o tym nie pomyślał.

A co jeśli ukaże się nowa kategoria np. o Joomla 3.1 / Joomla 3.2 ?  Upsss.

Na szczęście są niezależni twórcy w tym Wessley Roche przygotował wtyczkę : Category Order, która co prawda działa niezależnie od głównej listy kategorii, ale za to obsługuje metodę złap i przeciągnij, która znacząco podnosi komfort zmian. A co jeszcze ważniejsze, integruje się z menu – zatem nie trzeba aktywować dodatkowych widgetów.

Aby zainstalować wtyczkę w menu WP wybierz: Wytyczki –> Dodaj nową –> wpisz nazwę „Category Order” + szukaj,  a następnie włącz ją.

Zmiana kolejności kategorii w WordPress
Zmiana kolejności kategorii w WordPress /dodatkowa wtyczka/
 • Vidoa.pl

  Nie dziala ustawianie kolejnosci (nie przeciagaja sie kategorie)
  Jakis shit

 • SOA#1 czyli u mnie działa. Może nie kliknąłeś „Order Categories” pod listą? Poza tym „Jakiś shit” mogłeś sobie podarować 😛

 • Paweł

  Dzięki ! Mega szybko rozwiązałem mój kłopot! 🙂

 • elimu

  2014-10-19 20:03 GMT+02:00 Disqus :

 • Działa, dziękuję