Jeśli na twojej lub twojego klienta stronie internetowej zaczęły się odwiedzającym pojawiać plansze ostrzegające o złośliwym oprogramowaniu – najprawdopodobniej dzieje się z nią coś złego. Być może padła ofiarą ataku, albo jeden z używanych modułów generuje „błąd” lub złośliwy kod, które mechanizmy Google uznały za szkodliwe.
Bezpieczeństwo swojej strony można realnie przetestować na stronie np. http://www.avg.com.au/resources/web-page-scanner po wpisaniu swojej domeny (bez http://) dokonywane jest skanowanie materiałów z samej strony jak i załączników.
Bardzo ciekawych wyników dostarcza również witryna http://www.virustotal.com , wybraniu aby skanowanie dotyczyło URL.
Czasami jak wykazały nasze testy, nawet na stronach na których Google wyświetla ostrzeżenie, skanowanie wskazuje na to, że strona jest w 99% bezpieczna.
Unikalne narzędzie audytu dla Joomla! –> http://www.trzepizur.pl/blog/item/143-unikalne-narz%C4%99dzie-audytu-dla-joomla.html
Bardzo dobry artykuł, best practices w bardzo dobrym wydaniu, choć zaproponowane działania nie wyczerpują tematu bezpieczeństwa stron, aplikacji internetowych, polecam wykonanie audytu w technologii BlackBox który zweryfikuje wszystkie słabości i możliwe wektory ataków strony internetowej.
Wykonanie audytu pozwoli na zabezpieczenie strony internetowej oraz uniknięcie włamania