Bezpieczeństwo strony www – w tym CMS

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Jeśli na twojej lub twojego klienta stronie internetowej zaczęły się odwiedzającym pojawiać plansze ostrzegające o złośliwym oprogramowaniu – najprawdopodobniej dzieje się z nią coś złego. Być może padła ofiarą ataku, albo jeden z używanych modułów generuje „błąd” lub złośliwy kod, które mechanizmy Google uznały za szkodliwe.

Bezpieczeństwo swojej strony można realnie przetestować na stronie np. http://www.avg.com.au/resources/web-page-scanner po wpisaniu swojej domeny (bez http://) dokonywane jest skanowanie materiałów z samej strony jak i załączników.

Bardzo ciekawych wyników dostarcza również witryna http://www.virustotal.com , wybraniu aby skanowanie dotyczyło URL.

Czasami jak wykazały nasze testy, nawet na stronach na których Google wyświetla ostrzeżenie, skanowanie wskazuje na to, że strona jest w 99% bezpieczna.

  • Trzepizur
  • NetA

    Bardzo dobry artykuł, best practices w bardzo dobrym wydaniu, choć zaproponowane działania nie wyczerpują tematu bezpieczeństwa stron, aplikacji internetowych, polecam wykonanie audytu w technologii BlackBox który zweryfikuje wszystkie słabości i możliwe wektory ataków strony internetowej.

    Wykonanie audytu pozwoli na zabezpieczenie strony internetowej oraz uniknięcie włamania