Tworzenie stron internetowych, zdobywanie klientów, reklamowanie się i ich w internecie – to niestety tylko wycinek pracy osoby, która zajmuje się tym na poważnie czerpiąc z tego korzyści finansowe. Zgoła odmiennie wygląda to dla osób pracujących w firmowych zespołach (nawet kilkuosobowych), wtedy już można mówić o specjalizacjach.

Strona internetowa podobnie jak dom – wymaga projektanta – grafika, programisty, seo-wca, testera oraz kierownika budowy – czyli Project Managera.

Cykl życia projektu dzielony jest na określone fazy, które wzajemnie od siebie zależą. Najpierw ustalane są potrzeby klienta (wymagania biznesowe), potem tłumaczy się je na język zrozumiały dla programistów  (wymagania  funkcjonalne), aby z  kolei,  na  ich  podstawie,  można było  zaprojektować określone  rozwiązania  techniczne  (projekt  systemu). Kolejna faza to implementacja wybranych rozwiązań, które są: integrowane,  testowane  i  utrzymywane  w  wyniku  wdrożenia.

Jak zostać ScrumMasterem i z powodzeniem realizować każdy zamierzony projekt? Myśl odwrotnie! Przekonaj się jak ważni w całym procesie są ludzie i jak wielki wpływ mają na powodzenie projektu. Dzięki dobrze zorganizowanej pracy zespołowej SPRINTem zrealizujesz swoje cele, poprawiając na każdym etapie to, co można zrobić jeszcze lepiej. W porównaniu do innych polskich poradników książka „Scrum. O zwinnym zarządzaniu projektami – Mariusza Chrapko jest nietypowa. Nie „odpycha” technicznym żargonem, jest w niej dużo rewelacyjnych ilustracji, ciekawych historii, humoru… Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zwinnych sposobach prowadzenia projektów i zastosować je we własnej pracy – ta książka jest dla Ciebie. Polecamy!

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji