Przenosiny

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Być może zaobserwowaliście chwilową niedostępność Elimu, ale już jesteśmy online, na nowym hostingu od Bluehost (ref link). Mam nadzieję, że się sprawdzi, w końcu to światowa potęga. Jeśli zauważycie pogorszenie albo polepszenie działania Elimu to piszcie w komentarzach. Pozdrawiamy!

Krzysiek Palikowski

Ryba w Webie. Uzależniony od sieci, kawy, Drupala, muzyki i pierogów.

More Posts - Website - Twitter - Facebook - LinkedIn - Google Plus

 • gość

  Zmieniła wam się favicon-ka 🙂

 • Pietia

  Jakiego usługodawcę wybraliście?

 • MiłoszW

  Krzysztof napisał, że Bluehost, bo tak to rozumiem… hmm zdziwiłem się, że to niby taka potęga, a ja o nich nie słyszałem, moooże hen kiedyś. Ale host jest w USA? Może więcej o parametrach?

 • parametry są na ich stronie, niby wszystko unlimited, ale jak się wczytać w TOS (http://www.bluehost.com/cgi/info/terms.html) to oczywiście ograniczenia są, no ale to chyba oczywiste.

  Uznałem, że warto dać szansę takiemu gigantowi bo teoretycznie powinien mieć on wszystko „poukładane” i wystandaryzowane na tyle, żeby optymalnie wyważyć koszty serwerów, wsparcia technicznego, ceny konta i tak dalej. Bo jeśli mają 2 miliony klientów i kilkaset tysięcy WordPressów, Joomla! i Drupali na swoich serwerach to (w teorii) MUSZĄ mieć to wszystko idealnie skonfigurowane pod popularne CMSy, żeby ich klienci nie zabili milionem telefonów i ticketów dziennie.

  Moje podejrzenia się póki co potwierdzają – hosting działa dośc płynnie, WP się aktualizuje, Drupalowy drush działa bez problemu itd.

 • MiłoszW

  Wiesz, 1and1 to też niby gigant ;;; ) a jaką macie opcję? Shared normalny? Ja patrzę na Siteground, reklamują się jako profesjonalny host CMSów, że Joomla itd… mają też niby serwery w Europie, chyba NL. Niemniej jednak ci „giganci” to czasem są mocno molochowaci…

 • Shared najtańszy, umowa na rok, 4,99$ miesięcznie, na dwa lata 3,99$.

  Bluehost wybrałem trochę na czuja, trochę dlatego, że właściciel/założyciel Bluehost (http://www.mattheaton.com/) jest uznanym developerem Linuxa i chwali się unikalną technologią pozwalającą na precyzyjna kontrolę zasobów zużywanych przez danego usera na współdzielonym serwerze (http://www.bluehost.com/resource-protection oraz http://www.mattheaton.com/?p=255). Teoretycznie ma to zapobiec nadużyciom itd, chciałem zobaczyć czy się to sprawdzi…

 • Łukasz

  Bardzo ciekawa oferta, tylko jeżeli ktoś ma firmę bez zagranicznego NIPu to chyba może być problem z fakturą, nie mylę się?