Być może zaobserwowaliście chwilową niedostępność Elimu, ale już jesteśmy online, na nowym hostingu od Bluehost (ref link). Mam nadzieję, że się sprawdzi, w końcu to światowa potęga. Jeśli zauważycie pogorszenie albo polepszenie działania Elimu to piszcie w komentarzach. Pozdrawiamy!
O autorze
Krzysiek Palikowski
Ryba w Webie. Uzależniony od sieci, kawy, muzyki i pierogów. Od roku 1992 (pierwszy numer Bajtka!) zafascynowany komputerami. Od 2006 prowadzi prywatny blog. Od 2001 roku pracuje w branży IT. Od roku 2020 prowadzi własną firmę oferując usługi informatyczne takie jak opieka, zarządzanie, rozwój oraz budowa stron www i usługi doradcze z szeroko pojętej branży IT.
7 komentarzy
Zostaw odpowiedź Anuluj pisanie odpowiedzi
Kategorie
- AI (1)
- Android (5)
- Bezpieczeństwo (15)
- Bezpieczeństwo (81)
- CSS3 (7)
- Do IT better (3)
- Dodatki (45)
- Dostępność (2)
- Drupal (148)
- e-commerce (26)
- E-learning (7)
- elimu.pl (18)
- Hosting (20)
- Inne CMS (4)
- Integracje i automatyzacje (1)
- Joomla 2.5 (47)
- Joomla 3.x (37)
- Joomla! (456)
- Joomla! 1.5 (11)
- Joomla! 1.6 (41)
- Joomla! 1.7 (39)
- Komponenty (119)
- Kontenery (1)
- Książki & Recenzje (83)
- Kupony (107)
- Linuks (1)
- Moduły (47)
- Narzędzia online (5)
- Ogólna (181)
- PHP (1)
- Prawo (38)
- Przeglądarki (17)
- SEO i SEM (3)
- Skrypty społecznościowe (79)
- Szablony (101)
- Tutoriale (2)
- VirtueMart (15)
- Wordpress (48)
- Wydarzenia (29)
Zmieniła wam się favicon-ka :)
Jakiego usługodawcę wybraliście?
Krzysztof napisał, że Bluehost, bo tak to rozumiem… hmm zdziwiłem się, że to niby taka potęga, a ja o nich nie słyszałem, moooże hen kiedyś. Ale host jest w USA? Może więcej o parametrach?
parametry są na ich stronie, niby wszystko unlimited, ale jak się wczytać w TOS (http://www.bluehost.com/cgi/info/terms.html) to oczywiście ograniczenia są, no ale to chyba oczywiste.
Uznałem, że warto dać szansę takiemu gigantowi bo teoretycznie powinien mieć on wszystko „poukładane” i wystandaryzowane na tyle, żeby optymalnie wyważyć koszty serwerów, wsparcia technicznego, ceny konta i tak dalej. Bo jeśli mają 2 miliony klientów i kilkaset tysięcy WordPressów, Joomla! i Drupali na swoich serwerach to (w teorii) MUSZĄ mieć to wszystko idealnie skonfigurowane pod popularne CMSy, żeby ich klienci nie zabili milionem telefonów i ticketów dziennie.
Moje podejrzenia się póki co potwierdzają – hosting działa dośc płynnie, WP się aktualizuje, Drupalowy drush działa bez problemu itd.
Wiesz, 1and1 to też niby gigant ;;; ) a jaką macie opcję? Shared normalny? Ja patrzę na Siteground, reklamują się jako profesjonalny host CMSów, że Joomla itd… mają też niby serwery w Europie, chyba NL. Niemniej jednak ci „giganci” to czasem są mocno molochowaci…
Shared najtańszy, umowa na rok, 4,99$ miesięcznie, na dwa lata 3,99$.
Bluehost wybrałem trochę na czuja, trochę dlatego, że właściciel/założyciel Bluehost (http://www.mattheaton.com/) jest uznanym developerem Linuxa i chwali się unikalną technologią pozwalającą na precyzyjna kontrolę zasobów zużywanych przez danego usera na współdzielonym serwerze (http://www.bluehost.com/resource-protection oraz http://www.mattheaton.com/?p=255). Teoretycznie ma to zapobiec nadużyciom itd, chciałem zobaczyć czy się to sprawdzi…
Bardzo ciekawa oferta, tylko jeżeli ktoś ma firmę bez zagranicznego NIPu to chyba może być problem z fakturą, nie mylę się?