Poznaj Framework Gavern – czyli szablon bazowy dla Joomla 3.0 oraz WordPressa

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Firma Gavick (jeden ze sponsorów Polish Joomla! Day) zaprezentowała ostatnio aż dwa nowe frameworki dla popularnych CMS-ów. Framework Gavern WP dla WordPressa, opowiadał o nim Tomasz Dziuda na WordCamp Gdańsk 2012 – jeśli ktoś był miał możliwość wysłuchania prelekcji na ten temat. Na jego bazie powstał darmowy szablon dla WordPressa o nazwie MeetGavern (www.gavick.com/wordpress-themes/meet-gavernwp,97.html), który dostępny jest bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych.

Z kolei wszystkich administratorów Joomla zainteresuje, a przynajmniej powinien Framework Gavern, którego najnowsza wersja została opracowana z myślą o Joomla 3.0. Dzięki czemu możesz już teraz bazować  na nim tworząc niezwykłe szablony, a w rezultacie budować strony www dla siebie i twoich klientów.  Co ważniejsze szablon Meet Gavern jest dostępny bezpłatnie i jest gotowy do pobrania z adresu: www.gavick.com/joomla-templates/meet-gavern,93.html. Można go wykorzystać zarówno w celach prywatnych, jak i komercyjnych. Oczywiście należy on do elitarnej grupy szablonów Responsive, bazujący na bootstrap-ie, czyli frameworku od twórców Tweetera. Niech cię nie odstrasza oszczędny wygląd, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wygląd strony wzbogacić o dodatkowe elementy graficzne czy style CSS3.

p.s.
Jeśli interesują cię frameworki dla Joomla 3.0 przeczytaj: http://blog.elimu.pl/9963-frameworki-dla-joomla-3-0/

 • Romek

  Na pewno szablon jest bezpłatny i można go użyć do celów komercyjnych, bo plik templateDetails.xml zawiera wpis „Copyright (C) 2012 GavickPro. All rights reserved.” ?

 • Dziudek

  @Romek – tak, szablon na pewno jest bezpłatny, wystarczy spojrzeć do pliku license.txt

 • semLAB

  Szkoda, że nazwa.pl jeszcze nie przystosowała się do php 5.3:/

 • Romek

  Na serwerach nazwa.pl mozna używać php w wersji 5.3. Użytkownik ma do wyboru wersje 5.2 i 5.3.

 • KejeN

  Bardzo ładny szablon – jestem pod wrażeniem.

 • Karolina

  Mam pytanko, ściągnęłam:
  gk_meetgavernwp_quickstart_WP_3.4
  gk_meetgavernwp_rest_files_WP_3.4
  gk_meetgavernwp_WP_3.4

  i co ja mam teraz z tymi plikami zrobić aby zbudować własny szablon? Gdzie to wrzucić, jak tego użyć?