Tworząc projekt, nawet hobbistyczny, można trafić na problem, który powoduje, że nie możemy zrobić tego co zaplanowaliśmy. W tym przypadku: jak na podstronie Joomla (dokładnie w artykule) umieścić jednocześnie kilka formularzy internetowych. Dzięki temu można pokazać internaucie więcej tak, aby nie szukał (i któregoś nie pominął), a co za tym idzie uprościć nawigacje. Dla uproszczenia zakładamy, że każdy z formularzy to osobny byt.  Przejdźmy do praktyki.

Oczywiście pierwszym etapem będzie utworzenie niezbędnych formularzy czy to kontaktowych, rejestracyjnych czy też zamówień – najlepiej, aby były to moduły. W drugim etapie należy utworzyć pusty artykuł, dodać tytuł, meta opisy i … praktycznie wstawienie przygotowanych modułów formularzy w treści za pomocą dodatku Modules Anywhere (nonumber.nl) czy Modules in articles (jonijnm.es) lub standardowemu {loadposition xx}   – gdzie xx to nazwa pozycji modułu, powinno zakończyć rozważania. Jednak nie, bowiem tym sposobem będziemy mieli kilka formularzy jeden pod drugim co zamiast udoskonalić wprowadzi zamieszanie.

Co zatem? Należy wprowadzić tzw. tabs lub slides – czyli zakładki lub „rozsuwacze”. Skorzystanie z dodatkowego rozszerzenia oczyści widok artykułu i spowoduje, że wybór formularza będzie dogodniejszy. Oprócz tego w jednej w zakładek możesz umieścić treść w stylu opis formularzy, zdjęcia etc.. Zatem polecam spróbować jednego z poniższych rozwiązań dla Joomla 2.5 (część z nich ma wersje także dla 1.5) :

  • Tabs & Sliders (www.joomlaworks.gr)
  • Tabs GK4 oraz  Tabs GK5 (Gavick.com)
  • SP Tab (joomshaper.com)

Oczywiście znawcy SEO będą bili na alarm, że zmniejszy się ilość podstron, gdzie będzie będziesz linkował, będzie tylko jeden opis i „ukochane” metatagi, ale cóż.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji