nostalgia-joomla-stare-czasyDziś po około tygodniu nieobecności na forum.joomla.pl przejrzałem sobie kilka pytań – głównie „zielonych” użytkowników tego CMS. I wzięło mnie na nostalgię, ba nawet jednemu napisałem w odpowiedzi, cytuje „Wiesz jak ci zazdroszczę, jak ja się uczyłem Joomla! na początku 2007 roku – nie było żadnej książki o tym CMS po polsku! Teraz jest ich kilka. Nie mówiąc już o kursach video na DVD, kursach realnych – które zaczęły masowo powstawać około 2 lata temu , serio … zainwestuj parę zł. Zwróci się po pierwszej realizacji. „.

Sam pamiętam jak trudno było się połapać w artykułach statycznych i dynamicznych, choć nie był to mój pierwszy CMS na którym się uczyłem. Dlatego nie mogę zrozumieć ludzi, którzy wolą wydać na piwo, kino niż kupić książkę i załapać podstawy, jak widzą że po 3-4-5 h nic mi nie idzie. A cenie czas innych.

Aktualizacja, a co odpisał „życzliwy początkujący” po otrzymaniu wskazówki + rysunku + w/w wypowiedzi. Cytuje „Problem rozwiazny . I tak na przyszlosc to nie kazdy na poczatku wszystko wie wiec troche wyluzuj .” (pisownia oryginalna) Panie McGyver ma pan jeszcze ten scyzoryk (czerwony) ?

p.s.
Za pół roku lub ciut więcej, będzie dopiero młyn. Joomla! 1.0.x, 1.5.x i już pewnie RC 1.6. Ba wydawnictwa angielskojęzyczne już się szykują z tytułami i tak na listopad szykowana jest premiera „Picture Yourself Building a Web Site with Joomla! 1.6: Step-by-Step Instruction for Creating a High Quality, Professional-Looking Site”, wyd. Course Technology PTR . Czyzby pierwsza książka o Joomla! 1.6 ? No kurczę kupię sobie, choćby miał mi kolega z Anglii zamawiać. <zapisać sobie>

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji