Joomla! i pogoda na dziś

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Najnowszy darmowy moduł pogodowy gavicka – GK Weather – korzysta z Google API umożliwiając wyświetlanie danych pogodowych (temperatura, zachmurzenie, wiatr, wilgotność) i 4 dniowej prognozy  z regionów z całego świata, w bardzo łatwy sposób. Po pobraniu modułu rozpakuj go, następnie zainstaluj (joomla! 1.5.x – tylko). Przejdź do opcji konfiguracyjnych i wpisz odpowiednie dane np. w polu LocationWrocław,Poland (uwaga pomiędzy nazwą miasta a państwem nie może być spacji, jedynym dzielnikiem jest więc  przecinek „,”). W polu Full city name – wpisz ponownie nazwę miasta oraz  w polu poniżej wpisz „pl” – dla Polski. Show humidity – oznacza Pokaż wilgotność.

demo-pl

Dzięki temu modułowi możesz wzbogacić swoją stronę internetową o własny kanał pogodowy, aby pokazywane były warunki pogodowe, z dowolnego miejsca na świecie. Co ciekawe możesz wyświetlać kilka modułów pogodowych jednocześnie (musisz je skopiować), jednak wtedy zmień wartość pola: Module unique ID – dodając np. do nazwy kolejną cyfrę lub zmieniając 1 na 2,3 etc.
Przy okazji moduł pogody – działa, patrzę za okno i widzę słoneczko identycznie jak w wygenerowanym przykładzie, kolejne dni wyglądają także podobnie zachęcająco – patrz rysunek. Oczywiście nie twierdzę, że jest to najlepszy z możliwych modułów – po prostu wydał mi się ciekawy, jako nowość.

  • Jest lepszy komponent (eWeather) pogody który znalazłem dla mnie jest świetny. Można go pobrać z http://www.robertjlavey.com/ a przykład realizacji zobaczyć na nowej stronie mojej produkcji http://szczecin1.pl/ (prawa kolumna w zakładach)

  • Dość fajny modu. U siebie na stronie zrobiłem z niego pasek poziomy. Ale mam z nim mały problem. Nie wiem jak skonfigurować poprawnie parametry Timezone i czy trzeba wpisywać dane położenia Latitude i Longitude by w nocy pojawił się symbole nocne. Np.: księżyca?

  • A ja znalazlem jeszcze lepszy. troche musialem sie pomeczyc zeby wszystko poustawiac ale efekt jest super zobacz sobie http://tvpl.tv

  • no bardzo fajny ten moduł, użyłem go do kliku stron

  • dak

    mi niestety wyskakuje błąd „An error occured during parsing XML data. Please try again. „