Najnowszy darmowy moduł pogodowy gavicka – GK Weather – korzysta z Google API umożliwiając wyświetlanie danych pogodowych (temperatura, zachmurzenie, wiatr, wilgotność) i 4 dniowej prognozy  z regionów z całego świata, w bardzo łatwy sposób. Po pobraniu modułu rozpakuj go, następnie zainstaluj (joomla! 1.5.x – tylko). Przejdź do opcji konfiguracyjnych i wpisz odpowiednie dane np. w polu LocationWrocław,Poland (uwaga pomiędzy nazwą miasta a państwem nie może być spacji, jedynym dzielnikiem jest więc  przecinek „,”). W polu Full city name – wpisz ponownie nazwę miasta oraz  w polu poniżej wpisz „pl” – dla Polski. Show humidity – oznacza Pokaż wilgotność.

demo-pl

Dzięki temu modułowi możesz wzbogacić swoją stronę internetową o własny kanał pogodowy, aby pokazywane były warunki pogodowe, z dowolnego miejsca na świecie. Co ciekawe możesz wyświetlać kilka modułów pogodowych jednocześnie (musisz je skopiować), jednak wtedy zmień wartość pola: Module unique ID – dodając np. do nazwy kolejną cyfrę lub zmieniając 1 na 2,3 etc.
Przy okazji moduł pogody – działa, patrzę za okno i widzę słoneczko identycznie jak w wygenerowanym przykładzie, kolejne dni wyglądają także podobnie zachęcająco – patrz rysunek. Oczywiście nie twierdzę, że jest to najlepszy z możliwych modułów – po prostu wydał mi się ciekawy, jako nowość.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji