Jak pewnie wiele osób potwierdzi, z usługą hostingową w Home.pl i CMS Joomla (1.5, 1.6 i 1.7)  jest wiele problemów. Nie będę się tutaj wdawał w szczegóły, po prostu tak jest i widać to również po wielu wpisach na forum.joomla.pl, jak i supporcie w Home. Jednak jak donosi mój znajomy – Michał Trzepizur (Trzepiz, administrator forum Joomla) w 2012 roku ma się to zmienić.

Do końca stycznia 2012 mają być rozwiązane wszystkie problemy związane z home.pl i Joomla!. Informacje te pochodzą od „Specjalisty ds hostingu” z firmy home.pl. Ponadto wkrótce w autoinstalatorze Home.pl powinna pojawić się również nowa (zaktualizowana) paczka Joomla! wprowadzająca pewne zmiany (np: przedrostek) . Przy okazji aktualnie w AI jest J1.7.0 , ale pojawi się bieżąca wersja J1.7.3. Miejmy nadzieje, że to szybko nastąpi, przez co poprawki się komfort pracy na tych serwerach dla nas „webmasterów”.

Warto przy tym dodać, że firma home.pl przeanalizowała aplikacje instalowane na prawie tysiącu udostępnianych klientom serwerów (raport). Mocnym liderem zestawienia został popularny CMS Joomla zastosowany na 43% stron internetowych /marzec 2011/. Pewnie dlatego opóźnione, ale zawsze kroki w dobrym kierunku.

Przedstawione dane prawdopodobnie mogą być zbliżone do liczb jakie otrzymalibyśmy, gdyby dane dotyczyły pozostałych polskich firm zajmujących się hostingiem.

Jednym minusem zmian (na lepsze) w Home.pl pewnie będzie spadek ilości zleceń obejmujących modyfikacje CMS, aby zaczął poprawnie działać na Home.pl ;)

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji