Joomla i Home.pl – będą jednak zmiany

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Jak pewnie wiele osób potwierdzi, z usługą hostingową w Home.pl i CMS Joomla (1.5, 1.6 i 1.7)  jest wiele problemów. Nie będę się tutaj wdawał w szczegóły, po prostu tak jest i widać to również po wielu wpisach na forum.joomla.pl, jak i supporcie w Home. Jednak jak donosi mój znajomy – Michał Trzepizur (Trzepiz, administrator forum Joomla) w 2012 roku ma się to zmienić.

Do końca stycznia 2012 mają być rozwiązane wszystkie problemy związane z home.pl i Joomla!. Informacje te pochodzą od „Specjalisty ds hostingu” z firmy home.pl. Ponadto wkrótce w autoinstalatorze Home.pl powinna pojawić się również nowa (zaktualizowana) paczka Joomla! wprowadzająca pewne zmiany (np: przedrostek) . Przy okazji aktualnie w AI jest J1.7.0 , ale pojawi się bieżąca wersja J1.7.3. Miejmy nadzieje, że to szybko nastąpi, przez co poprawki się komfort pracy na tych serwerach dla nas „webmasterów”.

Warto przy tym dodać, że firma home.pl przeanalizowała aplikacje instalowane na prawie tysiącu udostępnianych klientom serwerów (raport). Mocnym liderem zestawienia został popularny CMS Joomla zastosowany na 43% stron internetowych /marzec 2011/. Pewnie dlatego opóźnione, ale zawsze kroki w dobrym kierunku.

Przedstawione dane prawdopodobnie mogą być zbliżone do liczb jakie otrzymalibyśmy, gdyby dane dotyczyły pozostałych polskich firm zajmujących się hostingiem.

Jednym minusem zmian (na lepsze) w Home.pl pewnie będzie spadek ilości zleceń obejmujących modyfikacje CMS, aby zaczął poprawnie działać na Home.pl 😉

Tags:
 • I pewnie puszczą kampanię marketingową, że „Jak Joomla, to tylko w home.pl” : ) żenujący moloch…

 • Bogdan

  A już się tak zawziąłem ze nie przedłużę umowy.

 • Wreszcie.! Już miałem hosting zmieniac!

 • Marcin

  A u mnie nadal nie działa galeria jomsocial w joomla na home.pl, a na kei.pl działa poprawnie… i jak tu nie zmienić hostingu? pytanie czy zmiany będą tylko w autoinstalatorze, czy w konfiguracji serwera? bo jak w autoinstalatorze, to nic się nie poprawi, bo do tej pory nie nadążali z wieszaniem najnowszych wersji, a jak wiemy poprawki, nowe wersje, zwłaszcza krytyczne wypada instalować jak najszybciej aby łatać dziury w joomli…

 • Pietia

  Problemów z Joomlą na home.pl jest sporo, u mnie np z działaniem Sef (joomla 1.5) pokazuje http://www.mojastrona.pl/index.php/tworzonedzielo.html zamiast
  http://www.mojastrona.pl/tworzonedzielo.html

 • Nie wszystkie pola w JomSocial dają się przetłumaczyć, szczególnie dotyczy do panelu administracyjnego. A ja jestem już znużony zgłaszaniem błędów.

 • a ja juz zmienilem na nazwa.pl i jestem z…scie zadowolony. Troszke za pozno sie wzieli za te poprawki a poza tym jeszcze niewiadomo co z tego bedzie

 • Myślę, że zmiany idą w dobrym kierunku. Otrzymałem kolejną informację od home.pl, że problemy związane z Joomla! i home.pl będą usuwane tak szybko jak będzie to możliwe. Już pojawiła się paczka autoinstalatora 1.7.3 oraz generowany przedrostek. Nie powinno być także problemów z zapisem dla katalogów tmp i logs .. Oby tak dalej – bo przez długi czas nic się u nich nie działo.

 • Jeżeli ktoś się męczy z joomlą na home.pl to polecam swój sposób: http://blog.netlife.pl/2012/01/joomla-na-home-pl/

 • Marcin

  I kolejne 6 miesięcy minęło. Oczywiście Home poinformowało mnie, że WKRÓTCE problem zostanie rozwiązany. A Joomla 2.5 po instalacji nie działa. Nawet po zmianach które są w pomocy Home.pl. A Pomoc Premium Home jest taka, że każdy konsultant informuje, że serwer działa poprawnie i to wina aplikacji.

 • Normalne, ja tej firmie już nie wierze. I niestety przez to muszę ganić i pouczać klientów.

 • Sławek

  jest 2014 i dalej jak było dziadostwo, to i jest dziadostwo !