JomSocial 2.4.1 – gotowe

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Długo nie nacieszyliśmy się, albo jak kto woli pomarudziliśmy nową wersją komponentu społecznościowego dla Joomla,  a już wczoraj pojawiła się jego nowa – poprawiona wersja. Poprawek jest sporo i dotyczą praktycznie wszystkich kluczowych elementów, a zatem wydarzeń, grup, zdjęć etc. Nowości (ulepszenia) są tylko trzy, jedną z nich twórcy nazwali nieco dziwnie: ” Dimas marries the girl of his life! Congratulations!” (tłum. Dimas poślubia dziewczynę swojego życia! Gratulacje!). I powiem szczerze, że nie mam pojęcia w czym rzecz.

Przy okazji przez weekend dzięki wpółpracy dwóch osób udało się poprawić kilka błędów w tłumaczeniu JomSocial, które wynikały zapewne z tego że twórcy rozszerzenia dodają nowe frazy, jak i poprawiają „stare” zupełnie nie bacząc na tłumaczy, a więc nie informując w którym miejscu co zmienili. I po prostu czasami można coś przeoczyć. Tym niemniej jakość tłumaczenia dla JomSocial 2.4 z każdym dniem wydaje się być bliska ideałowi, na tyle ile możliwe jest  przetłumaczyć określone frazy.

 • Marcin

  Wersja 240 i 241 nadal jest z błędami, po aktualizacji z 225 do 240 nie działa funkcja dodawania zdjęć z poziomu galerii (działa tylko z poziomu ściany) nie pomogła też aktualizacja do 241, a dodam że w 225 działało wszystko ok.
  W dodatku po aktualizacji do 241 w profilu użytkownika przestały działać linki do ustawień „prywatności” i „preferencji”. Poprzednie aktualizacje do 225 nie wprowadzały tak wielkiego zamieszania i błędów. Nie wiem czy nie ma też innych błędów w 241 ponieważ jest właśnie testowana.

 • Kober

  Ja po aktualizacji z 2.4.0 do 2.4.1 nie zauwazylem zadnych problemow o ktorych mowisz. Mozesz sprobuj zainstalowac komponent jeszcze raz.

 • Marcin

  Wszystko wskazuje na to, że jest jakiś problem od wersji 2.4.0 i 2.4.1, który powoduje zamieszanie w funkcjonowaniu menu i mod rewrite. Nawet przy czystej instalacji na „home.pl” nie działa dodawanie zdjęć do galerii (działa tylko z poziomu ściany). Jedno jest pewne, że działa tylko bez mod rewrite, prostych adresów. Do wersji 225 wszystko działało poprawnie i nie nie trzeba było nic manipulować ani w menu ani w ustawieniach.

 • Marcin

  Prostuję informację, testy na kei wykazały że czysta i importowana wersja działa poprawnie, wina więc leży po dziwnej konfiguracji serwera home.pl

 • Rafał

  Witam, mam nieśmiałe pytanie – czy komentarze na tej stronie to również zasługa JomSocial? (BTW Przydałoby się przetłumaczyć required na „wymagane”)

 • radarolek

  Mam problem ten sam z jomsocial 2.6.2. Na czystej instalacji działa dodawanie zdjęć. Po chwilowej pracy z dalszą konfiguracją (po każdej instalacji czego kolwiek sprawdzałem czy wszsystko działa) czyli dodawanie menu…etc. raptem bum…błąd 403…menu filmy mimo, że wyłączone do wyświeltania – wyświeta się! Wcześniej wszystko działało prawidłowo – ma ktoś jakiś pomysł?