Niemalże stabilna wersja Virtuemart 2.0 – a dokładnie 1.9.8 jest już gotowa do pobrania. Najważniejszą zmianą nowo powstających wersji jest oczywiście pełna kompatybilność z Joomla 1.7, z czego bardzo się ucieszą użytkownicy nowej wersji Joomla, mówiąc z ulgą „w końcu się doczekaliśmy„. Kolejną rzeczą, jaką z pewnością zauważysz po instalacji jest nowy interfejs, który prezentuje się bardziej profesjonalniej niż w wersji 1.1.x (zobacz rysunek poniżej).

W menu bocznym zmieniono kolejność pozycji na bardziej praktyczną, zaczyna się powiem od produktów, a nie ustawień administracyjnych, jak było przez wiele lat. Szkoda tylko, że ikony działów pozostały te same.

Virtuemart 2.0 - nowy panel zarządzania komponentem

Modyfikacjom uległ również wygląd listy produktów. W widoku edycji produktu można również zobaczyć kilka nowych funkcji, takich jak „Notatka wewnętrzna” i zakładkę „Własne pola”.

VM 2.0 - nowa strona edycji produktu

Dobra wiadomość dla wszystkich web developerów! Wygląda na to, że trzeba będzie mniej dłubać w przerabianiu  wyglądu podczas wdrażania Virtuemart! Ponieważ nowy szablon strony domyślnie prezentuje się znacznie lepiej niż poprzedni, i powinien dobrze wyglądać w większości stron internetowych. Oczywiście zmian jest dużo więcej, ale to już w przy innej okazji.

Virtuemart 2.0 - domyślna prezentacja produktów

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji