Virtuemart 2.0 – już prawie gotowy

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Niemalże stabilna wersja Virtuemart 2.0 – a dokładnie 1.9.8 jest już gotowa do pobrania. Najważniejszą zmianą nowo powstających wersji jest oczywiście pełna kompatybilność z Joomla 1.7, z czego bardzo się ucieszą użytkownicy nowej wersji Joomla, mówiąc z ulgą „w końcu się doczekaliśmy„. Kolejną rzeczą, jaką z pewnością zauważysz po instalacji jest nowy interfejs, który prezentuje się bardziej profesjonalniej niż w wersji 1.1.x (zobacz rysunek poniżej).

W menu bocznym zmieniono kolejność pozycji na bardziej praktyczną, zaczyna się powiem od produktów, a nie ustawień administracyjnych, jak było przez wiele lat. Szkoda tylko, że ikony działów pozostały te same.

Virtuemart 2.0 - nowy panel zarządzania komponentem

Modyfikacjom uległ również wygląd listy produktów. W widoku edycji produktu można również zobaczyć kilka nowych funkcji, takich jak „Notatka wewnętrzna” i zakładkę „Własne pola”.

VM 2.0 - nowa strona edycji produktu

Dobra wiadomość dla wszystkich web developerów! Wygląda na to, że trzeba będzie mniej dłubać w przerabianiu  wyglądu podczas wdrażania Virtuemart! Ponieważ nowy szablon strony domyślnie prezentuje się znacznie lepiej niż poprzedni, i powinien dobrze wyglądać w większości stron internetowych. Oczywiście zmian jest dużo więcej, ale to już w przy innej okazji.

Virtuemart 2.0 - domyślna prezentacja produktów

 • kurtz

  VirtueMart 2.0 tak jak jego poprzednicy to idealne narzędzie handlowe dla użytkownika, którego można określić imieniem „jaś”.

  jasio to mały, bezradny chłopczyk, który próbuje, ale jeszcze mu nie wychodzi.

  Dostosowanie do wzorca mvc joomla! nie jest żadnym osiągnięciem, tak jak posiadanie webowej witryny handlowej nie jest żadną innowacją.

  Witryna taka, aby była skuteczna musi zawierać w sobie wiele innych składników, które pozwolą jej być rzeczywiście przyjazną. Przyjaźń jednak jest wielo-płaszczyznowa. Sklep musi przyjaźnić się na równi z klientem jak również z narzędziami oraz cyklami, które rządzą internetem.

 • jack

  Czyli, że co tak naprawdę chciałeś powiedzieć ?
  Wiesz może ?
  Czy sam się tak zagmatwałeś swoim wywodem, że zapomniałeś o czym mówiłeś ?

 • Niestety poziom wiedzy z zakresu handlu i zarządzania osób tworzących VM jest bardzo niski. Pominę poziom osób tworzących tłumaczenia, gdzie myli się CENĘ ZAKUPU z CENĄ NETTO…

  wielkim minusem tego projektu jest, że niestety osoby go tworzące mają bardzo niskie bądź zerowe doświadczenie w organizacji procesu sprzedaży, efektywnej i przyjaznej obsługi Klienta oraz tworzenia narzędzia przyspieszającego obsługę. Skąd to wiem? Zarządzałem kilkoma spółkami i miałem do czynienia z wieloma sklepami e-commerce i rzut oka wystarczy na bardzo surową ocenę VM.

  VM jest dobry dla małych SKLEPIKÓW, przy większych wdrożeniach można sobie podarować, bo przepisanie niektórych rzeczy to masakra… a co do nowego VM, to od roku czekamy na nową wersję, teraz mamy koniec listopada i wersja 1.9.8RCM nadal pozostawia wiele do życzenia… szczerze wolałbym zapłacić za produkt niż czekać na darmową ale niedoskonałą wersję. Niestety VM umiera.

 • inspir

  czy jest mozliwośc zmienienia obrazka produktu wstawionego w virtemart? jesli tak to jak? bo ikonka ta jest strasznie mała, a nigdzie nie mogę nic na ten temat znaleść, wszyscy pisza w ustawieniach i td, nie ma tam nigdzie w ustawieniach zmiany małej ikony (produktu) i nie chce tu jakiegoś zoom itd. chce tylko powiększyc te ikonke nic więce,j, nie chce żadnych programów co i tak tego nie zmieniają, przynajmniej tych co mi poradzali juz od dłuuugiego czasu, prosze o konkrety w tym wielkim problemie

 • W konfiguracji komponentu z tego co pamiętam była opcja konfiguracji wielkości generowanych zdjęć produktów