Zapowiadana jeszcze w tym roku kolejna wersja JomSocial 2.4 ma wprowadzić kilka nowości. Od ~2 miesięcy trwają intensywne prace nad zmianami w galeriach zdjęć. Fotografie będą teraz bardziej wyeksponowane i łatwiej dostępne, tak samo jak zmieni się mechanizm służący do ich dodawania (coś na wzór tego z JCE – oparty o HTML5).

Ponieważ wczoraj mocno dyskutowałem z naszym działem marketingu w firmie doszliśmy wspólnie do wniosku, że w pewnych przypadkach Grupy tematyczne – z komponentu JomSocial są mało intuicyjne dla zwykłego użytkownika, który może czuć się zagubiony w tej strukturze. W naszym przypadku chodziło o intranet, który buduje i rozwijam od jakiegoś czasu. Faktycznie modyfikacja grup, aby przypominała te znane z np. GoldenLine jest zbyt pracochłonna i wymaga dobrej znajomości PHP, nie mówiąc już o tym, że po części zamykam(utrudniam) sobie potem drogę do aktualizacji rozszerzenia.

Pewnie także dlatego w naszym projekcie wykorzystałem prosty komponent forum ccBoard (http://codeclassic.org), który niedawno (czyli w  sierpniu) został zaktualizowany do wersji 1.3. Tutaj nie muszę się martwić o trolli, czy spamerów – bowiem zespół jest zgrany i nikt zewnątrz nie będzie miał dostępu do platformy. Choć samo rozwiązanie ma możliwość włączenia kodów Capcha oraz posiada słownik słów zakazanych. Dodatkowo za darmo można pobrać niezbędne moduły, jak i dwa dodatki (pluginy). Przy okazji zaktualizowałem spolszczenie frontu (pl-PL.com_ccboard_rozpakuj), gdyż oryginalne miało kilka błędów, w tym gramatycznych. Spolszczenia panelu nie ma, a ja nie odczuwam potrzeby zrobienia.

Obsługa forum jest prosta, a modyfikacje graficzne także, dodatkowo komponent umożliwia subskrypcje tematów, czy tworzenie działów tylko dla użytkowników z większymi uprawnieniami. Oczywiście to forum nie może się równać Kunena, czy Agora Forum, ale w moim przypadku myślę, że da radę tym bardziej, że współpracuje z JomSocial, jak i CB – jeśli ktoś woli to drugie rozwiązanie. Jedyną bolączką dla wielu może być to, że współpracuje tylko z J1.5. Nie ma jeszcze wersji dla Joomla 1.7. Patrząc na szybkość zmian w tym projekcie, wątpię, aby szybko się pojawiła zaktualizowana wersja.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji