Systemu operacyjnego Android nie trzeba reklamować, obecnie już niemalże połowa urządzeń mobilnych (smartphone, tablety) wyposażonych jest w ten system. Książka wydawnictwa helion (link) po krótkim wstępie teoretyczno-historycznym wprowadzi Cię w świat zielonego robocika, Javy i podpowie  jak przygotować stanowisko pracy. Z książki nauczysz się projektować interfejs użytkownika, obsługiwać dane wejściowe czy multimedia. Jednakże, odnoszę wrażenie, że w głównej mierze proces edukacyjny nastawiony jest na stworzenie mobilnej wersji gry sudoku.
Oczywiście, nie da się opisać wszystkiego – jednakże oczekiwałem bardziej życiowych i praktycznych przykładów. Choć z drugiej strony bazując na tym projekcie można się bardzo wiele nauczyć. Dlatego, nie mówię, że książka jest zła, wręcz przeciwnie proces budowy + ciekawostki na temat sudoku są bardzo wartościowe. Poza tym bardzo praktyczny i uniwersalny jest rozdział Publikowanie aplikacji w serwisie Android Market.
Z kolei, że jeśli zależy ci na stworzeniu aplikacji bazującej na HTML5 i CSS3, a nie tylko na Java + SQL musisz po prostu poszukać innej książki.

Autor: Ed Burnette
Data wydania III (PL): 07/2011
Stron: 312
Ocena według czytelników Amazon: 4 na 5 możliwych gwiazdek
Link do strony książki na łamach wyd. helion

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji