Co z tym K2 dla Joomla! ?

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Zapewne wszyscy ciekawi są jakie są dalsze losy komponentu K2 (getk2.org). Otóż z tego co można wyczytać na ich tweeterze dostępna jest już wersja K2 2.5 RC, aczkolwiek na ich stronie nadal „straszy” słowo beta. Nowe wydanie współpracuje już z Joomla! 1.6, także na Joomla! 1.7 udało mi się poprawnie zainstalować to rozszerzenie. Szczerze powiem, nie zauważyłem żadnych rewolucyjnych zmian przynajmniej w panelu administracyjnym, raczej kosmetyka. Stąd moje przypuszczenia, że sam proces rozwoju będzie realizowany w dalszych etapach.

Przy okazji warto wspomnieć o poprzednim wydaniu K2 2.4.1 – z którego korzysta wiele osób. Oto kilka pomocnych wskazówek:

 • Aby połączyć JomSocial z K2 (czyli pytanie o synchronizacje) – należy zainstalować dwa darmowe dodatki (pluginy):
  K2 Toolbar Plugin for JomSocial (link) – który dodaje pozycje menu do menu JomSocial
  K2 and JomSocial Profile Integration (styleware.eu/free-downloads) – pliki nadpisujące standardowy szablon, co w efekcie spowoduje, że awatar, strona www (pole FIELD_WEBSITE)  oraz opis (pole FIELD_ABOUTME) będzie pochodziło wprost z komponentu JomSocial.
  Więcej w temacie integracji tych dwóch komponentów można wyczytać na >>stronie<<
 • K2 i Xmap – czyli jak zrobić mapę strony, obejmującą artykuły z K2 – wystarczy doinstalować plugin (xmap_k2_094) pochodzący ze strony mherbst.de, aby komponent Xmap zaczął je indeksować. Uwaga plugin został stworzony tylko dla Joomla! 1.5.22 i K2 2.4 i należy go po zainstalowaniu opublikować.
 • ze zmian, które zauważyłem, to nowe frazy językowe (bardziej intuicyjne), co za tym idzie stare tłumaczenie nie działa.

 • W wersji 2.5 RC na joomla 1.7 nie działa możliwość rejestracji konto przy użuciu K2 profil, pojawia się problem na linii 133, można użyć standardowego modułu rejestracji Joomla ale tracimy możliwość dodawania avatara, strony www, oraz co najgorsze automatycznego przypisania do grupy użytkowników K2. Czy ktoś rozwiązał ten problem?

  Pozdrawiam

 • Piotr

  Hej, wiecie może kiedy ukaże się stabilna wersja 2.5 ? Można gdzieś znaleźć spolszczenie tego komponentu do nowej wersji ?

  Pozdro

 • Niestety nie wiemy. Z uwagi, że J1.7 przejęła dużo „po k2” … zauważamy spadek zainteresowania tym komponentem. Ale są już wersje „pseudo stabilne”

 • krzysiek

  Spadek zainteresowania K2 spowodowany jest brakiem wersji pod Joomla 1.6/1.7 a nie funkcjonalnością nowej Joomli…
  Dla mnie K2 2.5 będzie podstawowym elementem każdej nowobudowanej strony.

 • @Krzysiek – przecież ostatnio napisałem, że jest już od dawna wersja dla J1.7