Zapewne wszyscy ciekawi są jakie są dalsze losy komponentu K2 (getk2.org). Otóż z tego co można wyczytać na ich tweeterze dostępna jest już wersja K2 2.5 RC, aczkolwiek na ich stronie nadal „straszy” słowo beta. Nowe wydanie współpracuje już z Joomla! 1.6, także na Joomla! 1.7 udało mi się poprawnie zainstalować to rozszerzenie. Szczerze powiem, nie zauważyłem żadnych rewolucyjnych zmian przynajmniej w panelu administracyjnym, raczej kosmetyka. Stąd moje przypuszczenia, że sam proces rozwoju będzie realizowany w dalszych etapach.

Przy okazji warto wspomnieć o poprzednim wydaniu K2 2.4.1 – z którego korzysta wiele osób. Oto kilka pomocnych wskazówek:

  • Aby połączyć JomSocial z K2 (czyli pytanie o synchronizacje) – należy zainstalować dwa darmowe dodatki (pluginy):
    K2 Toolbar Plugin for JomSocial (link) – który dodaje pozycje menu do menu JomSocial
    K2 and JomSocial Profile Integration (styleware.eu/free-downloads) – pliki nadpisujące standardowy szablon, co w efekcie spowoduje, że awatar, strona www (pole FIELD_WEBSITE)  oraz opis (pole FIELD_ABOUTME) będzie pochodziło wprost z komponentu JomSocial.
    Więcej w temacie integracji tych dwóch komponentów można wyczytać na >>stronie<<
  • K2 i Xmap – czyli jak zrobić mapę strony, obejmującą artykuły z K2 – wystarczy doinstalować plugin (xmap_k2_094) pochodzący ze strony mherbst.de, aby komponent Xmap zaczął je indeksować. Uwaga plugin został stworzony tylko dla Joomla! 1.5.22 i K2 2.4 i należy go po zainstalowaniu opublikować.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji