JCE – to jeden z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych rozszerzeń dla systemu Joomla!. Obecna wersja druga, działa poprawnie ze wszystkimi stabilnymi i aktualnymi edycjami CMS. Oczywiście autor aplikacji nie spoczywa na laurach i wciąż rozwija swój produkt, edytor WYSIWYG , czyli mówiąc dosadnie pasek narzędzi edycyjnych dla artykułów i części modułów/komponentów. Wersja 2.0.5 bo o niej warto wspomnieć z racji tego, że pojawiła się wczoraj, przynosi kilka poprawek oraz to coś….

JCE 2.0.x - pasek narzędzi dla Joomla

Czy twoi klienci i Ty sam marzyłeś, aby dodawać pliki do CMS przesuwając je z np. pulpitu wprost do zasobów systemu zrządzania treścią. Teraz jest to możliwe.

JCE - przygotowanie do wczytywania nowych zdjęć do Joomla

Udoskonalony Image Manager został wzbogacony o funkcje Przesuń pliki tutaj, która korzysta z możliwości HTML5 dlatego wymaga on nas korzystania z najnowszych wersji przeglądarek z całą pewnością do tego grona zaliczymy: Firefox 3.6+, Safari 4+ oraz Chrome 10+ . Zatem można po prostu z pulpitu lub z Eksplorator Windows przesunąć plik na pole z napisem „Drop files here” – teraz następnie użyj przycisku Upload i zdjęcie lub plik zostanie wczytany. Co się tyczy kompatybilności z najnowszą przeglądarką IE – przyznaje jeszcze nie sprawdzałem, także czekam na feedback.

JCE - dodawanie - poprzez przesuwanie myszą pliku

JCE 2.0.5 - nowy, oparty na HTML5 system dodawania plików do CMS-a

Teraz kiedy będziesz dodawał zdjęcie – a dokładnie je wczytywał będziesz mógł skorzystać z tego udogodnienia, w przypadku korzystania ze starszej przeglądarki JCE automatycznie podsunie ci „starsze” tradycyjne rozwiązanie, także nadal będziesz mógł pracować.

Aktualizacja JCE z wersji 2.0.x do 2.0.5 – odbywa się automatycznie wystarczy wczytać nową wersje. Jeśli korzystałeś z wersji 1.5.7.x – musisz najpierw odinstalować spolszczenie edytora, następnie odinstalować stara wersje JCE a dopiero wtedy najnowszą edycje.

LINK do PLIKÓW

LINK do newsa o JCE

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji