Dzięki współpracy z Andrzejem (Andi) mam przyjemność przedstawić kilka ciekawych modułów i pluginów dla Joomla! 1.6, które zresztą sam również wykorzystywałem w swoich projektach, dla poprzedniej wersji Joomla!.

CD Login (greatjoomla.com) – bardzo ładnie prezentujący się moduł logowania czeskiej firmy Great Joomla dla Joomla 1.6(1.7) wyświetlany w dynamicznie otwieranym okienku Highslide JS (taki popup). Posiada identyczne opcje jak w standardzie, ale wygląd i konfiguracja są jego największym atutem. Spolszczenie (pl-PL_mod_cdlogin_2.0.2 )  – uwaga plik .ini należy skopiować do odpowiedniego folderu, jeśli instalator nie chce współpracować.

Wymagania: Moduł do poprawnego działania potrzebuje pluginu CDScriptegrator, zawierającego swoje biblioteki JQuery (niestety to ma swoje wady).

 

Core Design Ajax Vote  – plugin dla Joomla 1.6 (native) – zamiennik standardowego głosowania w Artykułach z możliwością zaprezentowania innego wyglądu gwiazdek. Do działania również potrzebuje pluginu cdscriptegrator, jak cała grupa rozszerzeń z tej firmy. Spolszczenie ( pl-PL_plg_content_cdajaxvote_2.0.1 )

Przykładowy wygląd gwiazdek oceniania

 

Link do pobrania pluginu:  http://www.greatjoomla.com/extensions/plugins/core-design-ajax-vote-plugin.html

Demo:  http://www.greatjoomla.com/extensions/plugins/core-design-ajax-vote-plugin.html

 

Core Design Attachments plugin v2.0.1 dla Joomla 1.6 (native) – bardzo prosty sposób na dodawanie załączników do artykułów zarówno od frontu jak i zaplecza. Lista plików do pobrania oraz informacje wyświetlane są w konfigurowalnym oknie Highslide JS. Do działania potrzebuje pluginu cdscriptegrator. Spolszczenie ( pl-PL_cdattachments_2.0.1 ).

Przykładowe okno z załącznikami

Link do pobrania pluginu:  http://www.greatjoomla.com/extensions/plugins/core-design-attachments-plugin.html

Demo:  http://joomla16.greatjoomla.com/attachments-plugin.html

 

ContactMap (gmapfp.org) – komponent który może zastąpić standardowy  formularz kontaktowy. Występuje w dwóch wersjach, dla Joomla! 1.5 i Joomla! 1.6 (1.7). To co go wyróżnia, to fakt że bez problemu dodamy zdjęcie lub inny obrazek i zaznaczymy swoją lub wszystkich userów, lokalizację na konfigurowalnej mapce Google dołączonej do formularza. Oprócz tego jest opcja pokaż dojazd do i z. Na prawdę warto użyć tego rozszerzenia, twoi klienci będą w pełni zadowoleni. Spolszczenie ( pl-PL_ContactMap_v4.1 )

pic-formularz-kontaktowy

Fragment okna formularza kontaktowego

Link do demo: http://www.gmapfp.org/en/demo-contact-form

 

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji