Na kolejne wydanie Joomla 1.7 nie musimy już długo oczekiwać. W rzeczywistości, stabilna wersja (1.7.0) ma się ukazać już we wtorek, 19 lipca (nowy termin!). Jak pamiętasz wersja Alpha 1.7 została wydana 5 czerwca 2011. Ukazanie się Joomla 1.7.0 beta planowane jest na wtorek, 28 czerwca.
Uwaga, automatyczne uaktualnienia z Joomla! 1.6 do wersji 1.7 alfa lub beta nie będzie możliwe. Dotyczy to jak widzisz tylko wersji roboczych, więc nie masz się czym martwić ponieważ migracja ze stabilnej wersji do nowej wersji będzie już bezproblemowa. Joomla 1.6.4 zostanie wydana we wtorek, 28 czerwca. Ta aktualizacja jest wymagana do automatycznej aktualizacji w Joomla 1.7.0 stabilna. Uaktualnienie z 1.6.4 do 1.7.0 będzie odbywać się automatycznie i wewnątrz panelu administratora Joomla!.

Na szczęście, Matias Aguirre z Argentyny opracował jUpgrade (matware.com.ar), uaktualnienie CMS z Joomla 1.5 do 1.6. Mathias potwierdził, że jego skrypt aktualizacyjny będzie miał wsparcie dla bezpośredniej aktualizacji z Joomla 1.5 do 1.7. Będzie to rzeczywistość tak szybko, jak tylko Joomla 1.7.0 będzie stabilny w wydaniu 19 lipca. Najnowsza wersja jUpgrade v1.1.1 posiada już „częściowe” wsparcie dla Joomla 1.7. Pamiętaj, że przed przyszłą migracją między stabilnymi wersjami (!) należy włączyć dodatek System – Mootools Upgrade dostępny od wersji Joomla 1.5.19 i późniejszych. Ponadto jUpgrade jest niekompatybilny z: RokBox plugin RocketTheme, System – Auto Refresh, kSecure plugin oraz Button – JA Typography.

Jeśli wierzyć doniesieniom ponad 90% rozszerzeń z Joomla! 1.6 będą działały poprawnie w 1.7 bez żadnych problemów.

Źródło: Kristoffer Sandven, joomlablogger.net

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji