Status Skype na stronie www

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

skype button

Wiadomo nie od dziś, że nic tak nie cieszy, jak „aktywna” ikonka świadcząca, że ktoś jest on-line. Przyzwyczailiśmy się już do tego dobre kilka lat temu, kiedy pojawiło się GG. Już wtedy sklepy internetowe zaczęły w dziale kontakt umieszczać owo słoneczko świadczące, że sprzedawca jest on-line lub poza zasięgiem, hihi. Potem zaczęła się „moda” na Skype etc.. Do wczoraj myślałem, że wstawienie ów przycisku jest ZAWSZE banalne, ot wchodzę na stronę skype.com, a dokładniej do działu kreatora przycisków Skype. Wpisuje swoją lub klienta nazwę Skype, wybieram kolory, wzory etc. – otrzymuje gotowy kod, wklejam go do treści artykułu lub modułu np. w CMS Joomla! w trybie edycji kodu i mam. Jednakże na drodze stanęły mi dwie małe przeszkody:

 1. Po pierwsze, należy w ustawieniach Skype włączyć pokazywanie statusu na stronach www. Oczywiście ów informacje znalazłem dopiero po kilku minutach poszukiwań za pomocą google, czemu nie działa. Żeby było śmieszniej, na stronie kreatora nie ma o tym ani słowa, jest za to w pomocy komunikatora Skype, która odwołuje do strony www Skype. Czyli innymi słowy – wystarczy wybrać Narzędzia > Opcje > Prywatność, aby zmienić ustawienia. Zaznacz pole wyboru „Pozwól na wyświetlanie mojego statusu w sieci” i kliknij „Zapisz”. Pierwsza przeszkoda za mną pomyślałem, niestety status Skype klienta się nadal nie pokazywał. Ale jak podmieniłem na swój to był, co u licha, pomyślałem.
 2. Nazwa Nicka Skype nie może zawierać „.” – i to było rozwiązanie. Poza tym kto wymyślił, aby nazwa Skype firmy była = nazwie strony z tym całym „www.”  … „.pl” – cóż. Niestety, Skype tych kropek „nie łyka” i musiałem oznajmić klientowi, że nie będzie jednak Statusu, tylko statyczna ikona SkypeMe etc.
  Tags:
  • Wielkie Dzięki za tą poradę!
   Bardzo przydała mi się ta rada, bo nijak nie mogłem dowiedzieć się, dlaczego na mojej stronie status Skype wyświetla się zawsze, jako niedostępny. A tu niespodzianka: standardowo Skype ma wyłączoną odpowiednią opcję w Prywatności i Zaawansowanych.
   Pozdrawiam
   Maciek

  • Witam. Też tak myślałem, że sprawa nie do obejścia. Ale, że jestem upierdliwy wlazłem na czat pomocy skype. Kalecząc język i korzystając z translatora google w końcu mi wyjaśniła pomocniczka, że w tym kodzie trzeba w nazwie zawartej w – <img src="http://mystatus.skype.com/smallclassic/pcengine%2Epl&quot;
   zmienić "pcengine%2Epl" na "pcengine.pl.png" czyli dodać rozszerzenie PNG. I tyle. I DZIAŁA. Hip hip:)))
   może i Tobie się przyda. Oczywiście "pcengine.pl" to moja nazwa. Ty wklejasz nazwę usera Skype z kropką:)
   Pozdrawiam

  • sebastian

   A mi nie działa w ogóle generator. co to moze byc??

  • Trudno na odległość zgadnąć, spróbuj gotowe rozwiązania: http://extensions.joomla.org/extensions/clients/online-status
   p.s.
   A czy na każdej przeglądarce tak masz? Może coś ci blokuje.

  • Pawel dzieki za uzyteczne info:)
   Pol dnia walczylem z ta kropka w nazwie i wyswietlaniem statusu.

  • Paweł, wielkie dzięki. Twoja rada okazała się być trafiona w 100%, i statusik skype wyświetla się w moim e-sklepie! Dzięki, dzieki! Pozdrawiam

  • Łukasz

   dzieki za info – pozdrawiam

  • Konrad

   Dzięki, dodałem rozszerzenie „.png” i status skype wyświetla się nawet z „.” w moim nicku skype

  • Kaja

   Hej, dzięki za pomocne info.
   Ja mam jednak jeszcze inny problem. Jak już status zaczął działać, to wyświetla się na stronie po polsku („zaraz wracam”), a ja bym chciała, żeby był po angielsku. Siedzę i kombinuję. Skajpa mam po angielsku, kod pobrany z anglojęzycznej wersji wizarda… Przeglądam kod i rozkminiam, nie wiem, co w nim zmienić, albo od czego to zależy, że się tak wyświetla.

  • Emil

   Jakie znacie jeszcze ikonki oprócz bigclassic i smallclassic ? Potrzebne na wczoraj 😛