skype button

Wiadomo nie od dziś, że nic tak nie cieszy, jak „aktywna” ikonka świadcząca, że ktoś jest on-line. Przyzwyczailiśmy się już do tego dobre kilka lat temu, kiedy pojawiło się GG. Już wtedy sklepy internetowe zaczęły w dziale kontakt umieszczać owo słoneczko świadczące, że sprzedawca jest on-line lub poza zasięgiem, hihi. Potem zaczęła się „moda” na Skype etc.. Do wczoraj myślałem, że wstawienie ów przycisku jest ZAWSZE banalne, ot wchodzę na stronę skype.com, a dokładniej do działu kreatora przycisków Skype. Wpisuje swoją lub klienta nazwę Skype, wybieram kolory, wzory etc. – otrzymuje gotowy kod, wklejam go do treści artykułu lub modułu np. w CMS Joomla! w trybie edycji kodu i mam. Jednakże na drodze stanęły mi dwie małe przeszkody:

  1. Po pierwsze, należy w ustawieniach Skype włączyć pokazywanie statusu na stronach www. Oczywiście ów informacje znalazłem dopiero po kilku minutach poszukiwań za pomocą google, czemu nie działa. Żeby było śmieszniej, na stronie kreatora nie ma o tym ani słowa, jest za to w pomocy komunikatora Skype, która odwołuje do strony www Skype. Czyli innymi słowy – wystarczy wybrać Narzędzia > Opcje > Prywatność, aby zmienić ustawienia. Zaznacz pole wyboru „Pozwól na wyświetlanie mojego statusu w sieci” i kliknij „Zapisz”. Pierwsza przeszkoda za mną pomyślałem, niestety status Skype klienta się nadal nie pokazywał. Ale jak podmieniłem na swój to był, co u licha, pomyślałem.
  2. Nazwa Nicka Skype nie może zawierać „.” – i to było rozwiązanie. Poza tym kto wymyślił, aby nazwa Skype firmy była = nazwie strony z tym całym „www.”  … „.pl” – cóż. Niestety, Skype tych kropek „nie łyka” i musiałem oznajmić klientowi, że nie będzie jednak Statusu, tylko statyczna ikona SkypeMe etc.

    Biuletyn elimu

    Wysyłany raz w miesiącu

    Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji