Pytanie wydaje się być skomplikowane na pierwszy rzut oka, ale odpowiedź brew temu okazuje się w miarę prosta. Przypomnę tylko, że na razie komponent K2 współpracuje jedyne z Joomla! 1.5. Do wykonania tego zadania potrzebujesz: jeden dodatkowy moduł ( o czym dalej), oraz umiejętności manualne, aby wyłączyć z publikacji dwa inne moduły. I praktycznie to wszystko, czas realizacji zadania: mniej niż 5 minut.

Admin Menu K2 (www.blaze-design.com) lub (JED) –  jest to  nowy i darmowy moduł, który oferuje nowe menu górne Joomla z pełną z obsługą menu K2 (treść i kategorie). To małe rozszerzenie usuwa (dokładnie zastępuje) domyślne menu zaplecza, które zazwyczaj pozwala wybrać  treść Joomla!1.5, taką jak artykuły, kategorie, sekcje itp. Więc jeśli Ty lub Twój klient korzysta tylko K2 dla tworzenia treści, to uniemożliwi to dodanie „przypadkowych” artykułów Joomla! zamiast sugerowanych z komponentu K2.

Po instalacji modułu dla panelu administracyjnego należy:

  1. Opublikować i zmienić jego pozycje do „menu” – dla  szablonu khepri
  2. Wyłączyć publikację modułu Admin menu (mod_menu)
  3. Wyłączyć publikacje modułu Admin Quick Icons (mod_quickicon), dla treści Joomla.

Wyżej wymienione czynności pozwolą ci wyłączyć praktycznie wszystkie odesłania do „starych” artykułów. A przy okazji ponieważ moduł jest w języku angielskim przygotowałem spolszczenie  (pobierz i rozpakuj w folderze językowym administratora): pl-PL.mod_admin_menu_k2.ini.  Uwaga moduł domyślnie współpracuje tylko z szablonem khepri(!).

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji