Jedną z bolączek z Joomla! 1.5 było (i nadal jest) to, że nawet użytkownik o uprawnieniach Operator widzi czasami za dużo przycisków funkcyjnych przez co … po jakimś czasie ma skłonność do akcji , a co by było gdybym … etc. Stąd takie uprawnienie nadajemy naszym klientom z obawy, aby za dużo nie popsuli i skupili się na prostych operacjach typu kopiuj-wklej. Owszem można i czasami należy skorzystać z dodatkowych rozszerzeń typu ACL, ale przy okazji korzystając z prostych zapisów CSS można ukryć przyciski.

Wystarczy elementom np. td#toolbar-help  (przycisk-ikona Pomoc), td#toolbar-popup-Popup (ikona Preferencje)  lub innym, których nazwy się dowiesz korzystając z pokaż źródło lub Firebug – w pliku general.css – szablonu panelu administracyjnego dodać po prostu display:none;

np. td#toolbar-help, td#toolbar-move, td#toolbar-copy, td#toolbar-popup-Popup  {display:none;  }

Niestety w J!1.5 nie da się domyślnie ustawić innego szablonu panelu dla Super Administratora, a innego dla Operatora, ale to już drobnostka dla zaawansowanych użytkowników. Szkoda również, że za pomocą CSS nie można w tej wersji CMS więcej zdziałać, tak jak w J!1.6, ale trzeba się z tym pogodzić.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji