Posłowie zakażą hazardu w internecie

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Posłowie wszystkich klubów zadeklarowali wczoraj w Sejmie poparcie dla zakazu hazardu w internecie. Podczas debaty nad projektem nie zgłoszono poprawek. Głosowanie już jutro. Taki zakaz przewiduje rządowy projekt nowelizacji ustawy hazardowej, którego drugie czytanie odbyło się wczoraj w Sejmie.  Projekt, wprowadzając zakaz hazardu w internecie, uwzględnia różnicę między tzw. grami cylindrycznymi, grami w karty, grami na automatach – a zakładami wzajemnymi.

Pierwszy rodzaj – to tzw. hard gambling, czyli gry, które niosą ze sobą zarówno niebezpieczeństwo szybkiego uzależnienia, jak i możliwość oszukiwania przez urządzającego gry, np. prze z odpowiednie programy, czego grający, a często też kontrolujący nie mogą sprawdzić. Będą one zakazane.

W przypadku zakładów wzajemnych internet jest tylko kanałem dystrybucji i oszustwo jest tutaj utrudnione. Gracz, wykorzystując swoją wiedzę, doświadczenie czy znajomość danej dziedziny, zawiera zakład, a wynik nie jest generowany elektronicznie, tylko zależy od współzawodnictwa czy z darzenia. Takie zakłady będą mogły być organizowane w internecie.

Zgodnie z projektem, służby (np. celne) będą mogły kontrolować organizowanie gier hazardowych i dokonanych transakcji finansowych, a także ścigać osoby, które organizują nielegalne gry. W przypadku podejrzenia, że firma l ub osoba popełniała przestępstwo skarbowe związane z nielegalnym organizowaniem gier hazardowych, Służba Celna będzie mogła blokować rachunki bankowe.

Źródło: PAP

 • PiotrW

  Głupie prawo przez które nawet Poker został uznany za grę hazardową :/ ………

  Niech kombinują a i tak znajdzie się sposób na ominięcie tego durnego prawa……

 • Bogdan

  Jeżeli choć jedna osoba ucierpiała przez to a ustawa zapobiegnie kolejnym to i tak warto 🙂

 • PiotrW

  Ale nie w ten sposób ok hazard jest zły ale nie powinno się z nim walczyć a dążyć do lepszej kontroli nad nim. Zakazany owoc zawsze smakuje najlepiej.

 • Maciek

  Litości ludzie :/ Przecież każdy ma mózg pomiędzy uszami. I każdy ma WOLNĄ WOLĄ. Wystarczy tego używać, a udawać, że chowa się ludzi pod kloszem.
  Zagraniczne wirtualne kasyna mają w głębokim poważaniu radosną twórczość naszych mężyków stanu – nie zarobią na hazardzie polskie wirtualne kasyna – zarobią zagraniczne — kto chce grać i tak będzie.

 • PiotrW

  Maćku Polskie też zarobią tylko przeniosą swoją działalność na serwery zagraniczne.

 • Robert

  Państwa poprawiać nie potrafią to się za usprawnianie życia obywateli zabrali