1) Pojawił się nowy plugin ExtraPointsVote (link) – który powstał na bazie popularnego ExtraVote, oczywiście autor przeróbki poprawił zauważone błędy + dodał opcje dodawania punktów dla użytkownika w komponencie AlphaUserPoints.

2) AceSearch (joomace.net) – to najnowszy komponent tureckiego developera służący do wyszukiwania na stronie Joomla! – występuje w wersjach darmowej (okrojonej i ze stopką copyright) i aż trzech płatnych warianatch. To rozszerzenie, szczególnie w wersji Pro zagrozić pozycji dominującej innych tego typu rozwiązań. Wynika to z kilku przyczyn, m.in. po pierwsze oferuje on dwa narzędzia wyszukiwania od frontu, oraz osobne tylko dla panelu administracyjnego, tak aby administrator mógł szybko odnaleźć określoną frazę. Po drugie ma wbudowane wyszukiwanie w obrębie kilku popularnych komponentów, takich jak: Kunena, jDownloads, VirtueMart, DOCman, K2, FLEXIcontent, EventList, ZOO, Agora, JEvents, hwdVideoShare, Community Answers, SOBI2, Community Polls. Pondto w wersji Pro dysponuje dodatkowymi filtrami dzięki czemu internauta może zawęźić wynik wyszukiwania do określonej warstwy strony np. tylko artykułu lub tylko forum. Porównując wersje darmową i komercyjną (Pro) dosyć szybko dojdziemy do wniosku, że jedynie ta druga w pełni zasługuje na miano funkcjonalnej, na szczęście  to „tylko” $40.

3) Pojawiła się najnowsza wersja JomSocial 2.2 RC1, także tylko dni nas dzielą od wiekopomnego momentu, kiedy to JS będzie można zainstalować i używać na Joomla! 1.6. Zmian jest kilka, oczywiście na plus, aczkolwiek szału nie ma.

4) Zapomniałem ostatnio wspomnieć o ciekawej azjatyckiej inicjatywne, a dokładnie o komponencie En Masse (link) – który umożliwia zbudowanie strony oferującej funkcjonalności znane z Groupona przy użyciu silnika Joomla!. Tak dobrze przeczytałeś! Mimo, iż rozszerzenie nie jest tanie, potrafi sporo namieszać – i jeśli ktoś lubi klonować pomysły innych, to polecam.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji