Zastanawiałeś się jaki proces w instalacji Joomla! zajmuje najdłużej czasu? Oczywiście kopiowanie iluś setek plików na serwer. Prowadząc szkolenia z podstaw CMS, ten czas oczywiście mogę wykorzystywać na teorie. Ale z czasem zauważyłem, że skoro kurs uczy zrobienia własnej strony w 90 minut, a samo kopiowanie plików zajmuje czasami nawet 15 minut, to coś nie tak, prawda. Poza tym chodzi o oszczędność czasu.

Z pomocą w takich przypadkach może posłużyć nie tylko Akeeba Kickstart, ale i JoomlaStart – który praktycznie robi dokładnie to samo, a odnoszę wrażenie, że dla początkujących użytkowników jest prostszy w obsłudze. Jedynie co musisz zrobić to skopiować pełną spakowaną paczkę z Joomla! (dowolna wersja) np. ZIP na serwer, następnie skopiować plik Joomla.Start.php i w pasku adresu wpisać pełną nazwę domeny + w/w pliku .php, tak aby otworzyła się „rozpakowywarka” online.

Kopiowanie pojedynczego pliku trwa przynajmniej o 70% krócej niż tony pojedynczych plików. Skrypt ma za zadanie rozpakować archiwum na serwerze.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji