Gekosale to całkowicie darmowe oprogramowanie sklepu internetowego stworzone od podstaw przez firmę czyli Mediacube, być może kojarzycie tą firmę z projektu o nazwie Lento (złoty partner Magento). System powstał jako odpowiedź na ograniczenia i ociężałość Magento, archaiczną budową osCommerce. Proszę pamiętać, że w momencie pisania skryptu sklepu (3 lata temu) Prestashop i Opencart dopiero zaczynali.

Jest to prawdopodobnie najbardziej zaawansowany technologicznie polski skrypt sklepu internetowego udostępniany bezpłatnie na warunkach licencji GPL (otwarty kod źródłowy pozwalający na dowolne modyfikacje). System można  dostosowywać do dowolnego wyglądu, ma możliwość uruchomienia wielu sklepów na jednej platformie (funkcja MultiStore), według zapewnień działa wydajnie na każdym hostingu, inaczej niż Magento. Jedyne tymczasowe wady Gekosale (www.gekosale.pl) to: brak dokumentacji (jest tworzona) oraz brak integracji z Allegro, jeśli to można nazwać wadą.

Więcej na stronie projektu, jednym zdaniem: dobre bo polskie: www.gekosale.pl. Jak przetestuje na swoim serwerze napiszę coś więcej.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji