Gekosale – ciekawe i bezpłatne oprogramowanie sklepu internetowego

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Gekosale to całkowicie darmowe oprogramowanie sklepu internetowego stworzone od podstaw przez firmę czyli Mediacube, być może kojarzycie tą firmę z projektu o nazwie Lento (złoty partner Magento). System powstał jako odpowiedź na ograniczenia i ociężałość Magento, archaiczną budową osCommerce. Proszę pamiętać, że w momencie pisania skryptu sklepu (3 lata temu) Prestashop i Opencart dopiero zaczynali.

Jest to prawdopodobnie najbardziej zaawansowany technologicznie polski skrypt sklepu internetowego udostępniany bezpłatnie na warunkach licencji GPL (otwarty kod źródłowy pozwalający na dowolne modyfikacje). System można  dostosowywać do dowolnego wyglądu, ma możliwość uruchomienia wielu sklepów na jednej platformie (funkcja MultiStore), według zapewnień działa wydajnie na każdym hostingu, inaczej niż Magento. Jedyne tymczasowe wady Gekosale (www.gekosale.pl) to: brak dokumentacji (jest tworzona) oraz brak integracji z Allegro, jeśli to można nazwać wadą.

Więcej na stronie projektu, jednym zdaniem: dobre bo polskie: www.gekosale.pl. Jak przetestuje na swoim serwerze napiszę coś więcej.

 • no proszę, a właśnie ostatnio w jakiejś rozmowie na ircu stwierdziliśmy że nie ma fajnego sklepu bo wszystkie są płatne/kiepskie/ociężałe… warto wypróbować

 • W razie problemów z instalacją czy obsługą piszcie na naszym forum. Mnie też łatwo znaleźć :). adam.piotrowski@mediacube.pl.

  Pawle, proszę popraw tylko to

  „przez firmę czyli Mediacube”

  nie jesteśmy chyba synonimem firmy 😀

  Pozdrawiam
  Adam

 • ckris

  Dzięki za cynk 🙂 i czekamy na spostrzeżenia.

 • Irek

  Moim zdaniem (pracuję lub pracowałem na kilku darmowych skryptach i co nie co widziałem) ten sklepik to kiszka 🙂

 • marcin_k

  Irek – gekosale to nie taka kiszka. Jest calkiem calkiem. Polecam takze inny POLSKI skrypt Quick.Cart -> http://opensolution.org/

 • marcin

  nie wiem czy adres projektu się zmienił, ale strona póki co nie odpowiada.. więc chyba upadł?