Jeśli przez swoje roztargnienie zainstalowałeś(aś) kolejną instalacje Joomla! na tej samej bazie, co poskutkowało, że „stara” strona przestała działać, zapewne czujesz panikę, prawda. Iluś tam miesięczny/tygodniowy trud przepadł…. ale czy na pewno?

Masz szansę, aby obie strony działały. Tak oczywiście możesz napisać do admina o przywrócenie kopii, ale jest też inny sposób. Ponieważ domyślna (tj. bez zmiany ustawień) nowa instalacja Joomla! archiwizuje zastaną bazę danych nadając jej przedrostek „bak_” jest szansa, że obie strony będą działały na tej samej bazie danych. Przejdź zatem do folderu, gdzie masz niedziałającą stronę, następnie skopiuj na dysk plik configuration.php. Otwórz go w edytorze i dokonaj prostej zmiany (linia 37) , tak jak poniżej:

var $dbprefix = 'bak_’;

Zapisz  plik, po czym skopiuj go na serwer. Odśwież adres www, powinno zadziałać. Oczywiście najlepiej jest wcześniej upewnić się w panelu phpMyAdmin, czy taka baza się zachowała, ale jest duża szansa, że tak. Jeśli jednak podczas instalacji wybrałeś opcje Usuń starą bazę to niestety, ale pozostaje ci pokorny e-mail do helpdesku hostingu.

Rada: Ze względów bezpieczeństwa radzę nie instalować więcej niż 2 serwisów na jednej bazie danych, gdyż powoduje to „zbędne” ryzyko oraz spadek wydajności.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji