Jak można przeczytać na stronie JomSocial.com – 37 tys. joomlowych webmasterów na całym świecie spróbowało lub stale używa tego komponentu na swoich stronach. W Polsce szacuje tą liczbę na min. 250 legalnych posiadaczy tego rozszerzenia. A więc osób, którzy  zainstalowali JS  choć raz, budując w ten sposób serwis społecznościowy (dla siebie lub kogoś). Najnowsza wersja JomSocial to 2.0.3 pochodząca z 10 grudnia 2010, pełna lista zmian.

Często pada również pytanie czym różnią się 3 wersje prezentowane na ich stronie.

  • JomSocial wersja Standard – wsparcie tylko dla jednej domeny, stopka „Power by…” (*), 12 miesięczny dostęp do aktualizacji
  • JomSocial wersja Professional – j/w , brak stopki oraz 3 dodatkowe szablony dla komponentu (a nie dla strony, proszę nie mylić!)
  • JomSocial wersja Unlimited – j/w , przeznaczona dla developerów, wsparcie dla nieograniczonej ilości domen i subdomen

* Ponieważ JomSocial został oparty na licencji GNU/GPL nic nie stoi na przeszkodzie, aby modyfikować kod źródłowy, w tym zmienić styl dla stopki „Power by…” tak , aby zlała się z kolorem tła szablonu. Dzięki temu zabiegowi ów tekst nie będzie rzucał się w oczy.

To oznacza „Support for ONE JomSocial component” – oznacza to, że „teoretycznie” pomogą ci tylko dla jeden domeny, gdzie masz ów komponent zainstalowany, a więc wpisany w panelu. Powiem szczerze, że nigdy z tego wsparcia nie korzystałem, zawsze posiłkowałem się pytaniami na ich forum, zresztą nie ja jeden. Czy to oznacza, że możesz mieć JomSocial zainstalowany tylko na jednej domenie, niekoniecznie. A przynajmniej nie wyczytałem nigdzie takiego ograniczenia.

Tutaj znajdziesz promocje -> http://www.gavick.com/home/promotions.html , dzięki czemu zakup JomSocial będzie dużo tańszy, a przy nabyciu członkostwa w klubie GavickPro.

Smutne wieści dla tłumacza, czyli dla mnie, nadchodząca wersja 2.2, będzie miała przebudowany system fraz językowych. Jeszcze nie wiem co to oznacza, ale na blogu można było wyczytać, że spolszczenie (tłumaczenie) do bieżącej wersji 2.0, nie będzie współpracować z kolejną.

Często pada także pytanie, czy mogę gdzieś udostępnić spolszczoną demo wersje JomSocial. Obawiam się, że wolę jednak udostępnić na życzenie dowolne zrzuty ekranu (ze znakiem wodnym). Mimo iż będzie to dla mnie bardziej pracochłonne – wynika to z obawy, że niektóre osoby wykorzystują zaufanie i kombinują, jak by tu pobrać coś bez płacenia. Mówię to z doświadczenia, jest to przykre zjawisko, dlatego wolę być zapobiegawczy.

Z tego co wiem programiści JomSocial pracują także nad zwiększeniem ilości opcji do ochrony prywatności – podobnie jak to miało miejsce na Facebooku ostatnimi czasy.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji