Znudziło mi się już tłumaczenie kolejnym osobom, że nie można ot tak dodać nowych pól do formularza kontaktowego. Tak przyznaje jest to jedna z „wad”, bolączek tego systemu. Do czasu… dziś po prostu musiałem coś zrobić, przeszukałem, postestowałem kilka darmowych. Ostatecznie moim zdaniem tylko 2 warte są opisania:

  1. DFContact (software.filzhut.de) – naprawdę bardzo fajny komponent, który z powodzeniem może i zastępuje „stary” kontakt. Nie dość, że zawiera pola kontaktowe, to jeszcze domyślnie dodaje nowe pola do formularza kontaktowego, tak że robi się z tego system rejestracji. Oczywiście pola można swobodnie włączać i wyłączać, a także zmieniać ich pozycje w stosunku do siebie.
  2. Contact Form (www.devjoomla.com) – żeby było śmieszniej to jest moduł. Aby go pobrać, należy się zarejestrować na francuskiej stronie, wymagana jest minimalna znajomość tego języka. Moduł działa wyśmienicie, a  dodaje tylko 2 dodatkowe pola. Oczywiście można je dopasować (językowo) też do swoich potrzeb i np. z adresu – zrobić nazwę firmy, tak jak w poniższym przykładzie:

demo-plPewnie padnie pytanie jak go użyć, jako kontakt? Bardzo prosto, utwórz nowy artykuł np. nieprzypisany, w jego górnej części umieść adresy i telefony, a poniżej wklej ów moduł. W tym celu posłuż się wskazówką : z docs.joomla.org. Dodam tylko od siebie, że jeśli chcesz używać moduł tylko w obrębie artykułów dodaj nową pozycje np. „mod-kontakt” do pliku XML szablonu (templateDetails.xml).

Przykład:

<position>mod-kontakt</position>

…taką pozycje nadaj modułowi odpowiedzialnemu za np. formularz kontaktowy. Pamiętaj, aby go opublikować. Super rozwiązanie – 100% skuteczność z każdym modułem, jak do tej pory.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji