Prestashop najlepszym skryptem e-commerce według PacktPub

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Packt Publishing rozdało swoje coroczne nagrody w różnych kategoriach, szczegóły tutaj. Już pojutrze poznamy pełne wyniki w kategoriach dotyczących CMS, dziś jednak zwróćmy uwagę na nową dziedzinę jaką wzięli pod uwagę twórcy nagrody – e-commerce. Skrypty w tej kategorii dotąd nie były nagradzane ale w tym roku to niedopatrzenie zostało naprawione.

Najlepszym skryptem e-commerce został  PrestaShop. Ten coraz popularniejszy koszyk zwyciężył z Opencart i Tomatocart. Warto zwrócić uwagę, że PrestaShop ma już dosyć dobre polskie wsparcie – polonizację (również polskie kanały płatności i PDFy) jak i forum użytkowników znajdziemy na prestashop.pl.

Krzysiek Palikowski

Ryba w Webie. Uzależniony od sieci, kawy, Drupala, muzyki i pierogów.

More Posts - Website - Twitter - Facebook - LinkedIn - Google Plus

  • Ha, oczywiscie ze Presta jest najlepsza, od okolo 6 miesiecy bawie sie tym skryptem i z kazdym nowym wydaniem widze coraz wiecej pozytywow. Dla malych i srednich firm to najlepsze rozwiazanie

  • Artur

    Próbowałem zapoznać się z prestą, niestety, żeby sensownie ją rozszerzyć trzeba płacić za moduły. Nie do końca wszystko jest intuicyjne. Choćby próba przeniesienia bloków na przeciwną stronę. Ale to wszystko nic, próbowałem coś zrobić z tym kodem od środka, niestety powoduje u mnie odruch wymiotny, jakaś masakra.

  • Płacenie za moduły jest normalną praktyką tego typu projektów, przecież programista musi z czegoś żyć, nie wierze, abyś mu ofiarował powiedźmy 100 zł, gdy na stronie był przycisk „Dotacja”, a tak…. poza tym spora część modułów, tworzą także firmy trzecie, normalne. Ty zarabiasz na wdrożeniu, oni na dodatkach. A tak byś chciał 100% zysku dla Siebie, tak?