Acquia podbija świat

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Wszyscy zainteresowani rozwojem Drupala z uwagą powinni śledzić losy tej firmy. Od samego początku jednym z jej priorytetów jest rozwój systemu – pracując nad dużymi projektami oddają też całkiem sporą ilość kodu i pomysłów z powrotem do społeczności.

Dziś na swoim blogu Dries (lider projektu Drupal) chwalił się, że Acquia, której jest współzałożycielem, pozyskała kolejne 8,5 miliona USD od inwestorów. Od momentu kiedy (3 lata temu) Dries ogłosił, że zakłada drupalowy startup, udało mu się zatem zdobyć 23,5 miliona USD kapitału inwestorskiego. Acquia zdobyła więc spore zaufanie i jak na razie wszystko wskazuje na to, że rozwija się w bardzo dobrym kierunku.Wszystkie produkty okazały się póki co strzałem w dziesiątkę – zarówno Acquia Hosting, Drupal Gardens czy Acquia Network.

Co jeszcze ciekawsze – planują właśnie szturmować Europę, więc jeśli Drupal nie ma dla Was tajemnic i jesteście gotowi pracować z najlepszymi – przeczytajcie jakie mają dla Was oferty.

Krzysiek Palikowski

Ryba w Webie. Uzależniony od sieci, kawy, Drupala, muzyki i pierogów.

More Posts - Website - Twitter - Facebook - LinkedIn - Google Plus

  • Jacek

    Tyle kasy dla Drupala??? a czy są jakieś informacje o Joomla?

  • bardzo dobra wiadomosc, ze Drupal ciagle mocno do przodu 🙂

  • uściślijmy – tyle kasy nie „dla Drupala” a dla firmy, która stworzyła biznes związany z świadczeniem usług typu wsparcie, instalacja, wdrożenia – oczywiście oparte o system Drupal. To subtelna różnica :). Przy okazji przypomniało mi się, że dries dość niedawno opublikował na blogu dość ciekawy wpis o komercjalizacji projektów Open Source – http://buytaert.net/the-commercialization-of-a-volunteer-driven-open-source-project

  • krs

    A ja cały czas będę się upierał, że Joomle to już każdy zna… a taki drupal to coś nowego na czym aktualnie można zarobić. Bo co można jeszcze o joomli napisać, już jest wszystko w necie, a firm świadczących usługi all in one joomla jest pełno 🙂