Kilka komponentów dla Joomla! umożliwiających wysyłanie-dodawanie artykułów przez zatwierdzonych redaktorów już opisałem, ale w tym temacie nowości nadal się pojawiają. Co niewątpliwie cieszy nas – twórców stron www. Columnist Article Component -to bodajże najnowsze rozszerzenie, które z założenia ma nam ułatwić współpracę z autorami.  Zacznijmy od informacji niezbędnych, najnowszą wersje ściągnij ze strony autora, a nie szukaj bezskutecznie pod przyciskiem download na JED. Po drugie, komponent jest darmowy co cieszy, jedynie stopka można być z lekka irytująca, ale zawsze można ją elegancko ukryć za pomocą CSS.

W przeciwieństwie do innych rozwiązań, komponent ten dysponuje własnym system artykułów. Co jest plusem, ale i minusem dla niektórych. Zatem wszystkie nowo dodane artykuły trafiają właśnie tam, a nie do zbiorczej puli. Łatwiej dzięki temu rozdzielić nasze własne artykuły, od tych wysłanych przez reporterów terenowych. Oprócz tego, praktycznie jest wykorzystanie ACL, aby określić, kto i do jakiej kategorii może pisać. Oprócz tego w zestawie otrzymujesz moduł, który pozwala wyświetlać najnowsze artykuły.

Artykuły dodane za pomocą CA posiadają własny system ocen, przyciski social media (np. facebook, tweeter) oraz wydzielone pole o autorze. Parametry komponentu pozwalają edytować dostępny wygląd. Całość działa nawet nieźle (domyślny widok poniżej), więc może warto spróbować.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji