Mam nadzieje, że Marcin Lis nie obrazi się za tytuł wpisu. Z oficjalnego helionowego źródła wiem,że autor szykuje aż dwie książki o Joomla! 1.6, ćwiczenia i szybki start (na rok 2011). Myślę, że tym razem publikacje będą lepsze niż ostatnie. Ponieważ Marcin będzie już bazował na swoim doświadczeniu, prawda (!?). Jak można odgadnąć po tytułach, będą to książki znów dla początkujących, a więc osób które zaczynają swoją przygodę z tym CMS.

Nie należy zatem spodziewać się cudów, i to nie tyle z winy autora, co wersji CMS, która nie może pochwalić się jeszcze rewelacyjnymi wdrożeniami, czy komponentami. Jednakże nowości w Joomla! 1.6 jest sporo także jest o czym pisać, szkoda tylko że nie sięgnięto po tematykę ciekawszą, ale i trudniejszą. W amazonie jeszcze w tym roku mają się pojawić dwa tytuły o tej najnowszej wersji.  Mimo to nadal czuje niedosyt.

Większość książek, które ostatnio miałem okazje czytać o Joomla! 1.5, była taka sobie. Jeśli tytuł był fajny to zawartość średnia, choć były też pozytywne wyjątki. Owszem mam w głowie pomysł na fajną książkę, ale właśnie o tej wersji, a nie nadchodzącej – to  muszę niektórych czytelników zmartwić . W 2011 roku nie pojawi się „raczej” żadna moja nowa książka. Można powiedzieć, że zbieram siły, ale może i pomysły. Choć jak mówią, pomysły krążą cały czas.

Bardzo się cieszę, że w końcu trafiłem w skład Polskiego Centrum Joomla! . To niewątpliwy zaszczyt, nadal podtrzymuje, że siłą Joomla! jest społeczność, szkoda tylko, że zbyt wiele osób żąda, zamiast dawać.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji