Stosunkowo często budując rozbudowanytematycznie serwis stajemy przed pytaniem, jak ułatwić internautom zrozumienie określonych słów, a tym samym ograniczyć nakład swojej pracy. Odpowiedź nasuwa się sama, przecież istnieje Wikipedia – czyli chyba największa internetowa encyklopedia tworzona przez samych internautów. Tyle teorii, teraz jak zrobić aby określone słowa były od razu odnośnikami do definicji z ów zbioru. Rozwiązania są przynajmniej dwa, co oczywiście znaczy że możliwości jest więcej.

Metoda #1:
Pisząc artykuł zwróć uwagę na określone słowa, odnajdź ich znaczenie w Wiki  i podlinkuj te słowa korzystając z edytora WYSIWYG.

Metoda #2:
Namiastkę „sztucznej” inteligencji znajdziesz korzystając z dodatku: WikiBot2 (www.theinevitabledossier.com/wikibot.html). Kiedy opublikujesz dodatek i w określony sposób zaznaczysz słowo np. [[wikitagged]] podczas edycji artykułu – ów fraza stanie się od razu odesłaniem do określonych zasobów Wikipedii. Demo zobaczysz na stronie www.theinevitabledossier.com/us/. Uwaga dodatek został stworzony na potrzeby serwisów anglojęzycznych, ale można go spokojnie używać na nasze potrzeby tylko trzeba w opcji konfiguracji zmienić wartość Default language z en na pl. Najnowsza wersja pochodzi z grudnia 2008.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji