Komponent ZOO 2.1 – dostępny dla wszystkich

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Przedwczoraj miała miejsce oficjalne przedstawienie najnowszej wersji ZOO, bardzo rozbudowanego komponentu typu CCK dla Joomla! (pobierz). Zmian jest tak wiele, że dokładne opisanie (tzn.przetłumaczenie) zajęło by trochę czasu. Jednak dla wielu osób najważniejsze okażą się trzy nowości.

Lista nowości w komponencie ZOO 2.1:

  1. Opcje dodawania treści od frontu, z podziałem na dwie grupy uprawnień, dla użytkowników w pełni zaufanych oraz „niepewnych”. Opis ang.
  2. Możliwość zaimportowania treści z komponentów K2, Docman oraz Mosets Tree, czy plików CSV. Dzięki temu szybko i bezboleśnie sprawdzisz, czy ów rozszerzenie spełni twoje oczekiwania.
  3. Przycisk „Facebooks Like” – dla tych, którzy nadal wierzą w siłę Social Media.

Poprawiono plik językowy, także tłumaczenie (spolszczanie) powinno dać lepsze niż ostatnio rezultaty. Kolejna wersja 2.2, ma poprawić współpracę z najnowszą biblioteką MooTools 1.2.

Tags:,
  • Jestem pod wielkim wrażeniem ZOO. Jest najlepszym systemem CCK dla Joomla! Po przeczytaniu dokumentacji uważam, że można zrobić na nim wszystko, a budowanie układów jest banalnie proste. Ciekawą funkcją jest możliwość importu zainstalowanego modułu co jeszcze bardziej zwiększa jego elastyczność. Można także dodawać treści bezpośrednio z Frontend-u.
    K2 czy Docman może jedynie uczyć się od ludzi z YOOtheme. Ostatnio czytałem na ich forum, że w planach jest koszyk, co spowoduje totalne zdeklasowanie rywali.

  • Faktycznie tutaj muszę się w pełni zgodzić. Opanowanie platformy ZOO daje nam odrębny świat (możliwości), nowe spojrzenie – niczym prawdziwe ZOO w szarym mieście.