Pytanie : Jak na stronie głównej (w Joomla!) pokazać – wyświetlić listę wstępów artykułów z małym zdjęciem, aby po wejściu do artykułu, było zupełnie inne zdjęcie, albo to samo, ale duże lub inaczej wykadrowane.
W zależności od wariantu możemy skorzystać z kilku rozwiązań, ja przedstawię dwa, moim zdaniem najprostsze do wykonania, nawet przez początkujących adeptów CMS.

Rozwiązanie #1:
Ponieważ artykuły w Joomla! 1.5 oferują możliwość podziału artykułu na wstęp (lead) i rozwinięcie, możesz w zajawce umieścić dowolne małe zdjęcie plus krótki opis. Następnie w części właściwej, dać duże zdjęcie (dowolne) oraz albo powtórzyć tekst ze wstępu oraz dodać treść właściwą, albo wkleić tylko tą drugą. Następnie np. w edycji artykułu wybierz Parametry rozszerzone -> Wprowadzenie -> Ukryj. Dzięki temu, artykuł nie będzie wyglądał dziwnie, a będzie prezentował tylko to co chcesz, aby przedstawiał.

Rozwiązanie #2: Wymaga już użycia jednego z dostępnych na JED modułu, szukaj w kategorii News display -> Articles showcase. Chodzi o taki, który wyświetla zajawki artykułów robiąc przy tym miniaturkę z pierwszego zdjęcia o określonych wymiarach. Rozwiązanie to ma jednak wadę, albo i zaletę poniekąd,  ponieważ w treści właściwej będzie nadal to samo zdjęcie, tylko większe.

Rozwiązanie #3: Skorzystaj z komponentów typu Fronted News, do tej grupy zaliczamy komercyjny: RAXO All-mode PRO oraz EMI FrontNews.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji