Gotowe szablony, szczególnie te profesjonalne mają po kilka stylów kolorystycznych + moduły , więc powiedzmy po części tak, mają wszystko. Odpowiem to na przykładzie szablonów z Joomlart.com. Po zakupieniu członkostwa otrzymasz dostęp do ich panelu klienta, potem możesz wybrać sobie dowolny szablon z ich oferty. Podczas pobierania domyślnie ściągane są następujące foldery (pliki) : sam szablon (folder template), quickstart (a więc gotowa strona wyglądająca 1:1 jak demo, uwaga nie ma zainstalowanego języka polskiego), plugin (dodatki jeśli akurat szablon z nich korzysta) oraz module (podobnie jak). Najszybciej uzyskasz efekt identyczny ze stroną demo, instalując quickstart – pamiętaj, aby podczas instalacji wczytać przykładowe dane. Na koniec skopiuj sobie pliki językowe polskie.

Kolejnym krokiem będzie po prostu zamiana tekstów angielskich, przykładowych na te dostarczone przez klienta, lub przygotowane wcześniej. Trochę będziesz miał(a) z tym zabawy, ale i tak się trud opłaci. Szczególnie jeśli jesteś początkującym adeptem sztuki. Ja osobiście wersje quickstart instaluje na dysku lokalnym, aby podglądać tylko co i jak było zrobione.

Zatem odpowiadając na pytanie czy da się w 24h-48h postawić serwis odpowiem, tak… ale troszkę ryzykujesz, wiadomo testy, testy i jeszcze raz testy, najlepiej przez 2 niezależne osoby. Skąd pobrać/kupić fajne szablony dowiesz się z tego wpisu.  Książkę w temacie szablonów dla Joomla! znajdziesz w ofercie helion – zobacz.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji