Jeśli męczy Was stawianie wciąż nowych „piaskownic”, żeby wypróbować nowe skrypty albo macie kłopot z utrzymaniem środowiska testowego i produkcyjnego polecam bardzo ciekawy serwis – WebEnabled.  Pozwala on zbudować sobie środowisko rozwojowe (developerskie), uruchamiać w nim strony za pomocą kilku kliknięć. Dostępnych jest całkiem spora paleta gotowych instalacji – wiele odmian Drupal’a, Joomla!, WordPress, Magento i inne.

Co ciekawe – zupełnie za darmo możemy utrzymywać tam 2 strony typu „sandbox”, na które WebEnabled daje nam 512MB miejsca na pliki i bazy danych.

W opcji płatnej możemy zarządzać większą ilością piaskownic a także skorzystać z kontroli wersji (SVN) czy też przenoszenia zmian ze środowiska rozwojowego na produkcyjne (możemy kupić hosting współdzielony bądź VPS, a także eksportować strony na zewnętrzny serwer).

Narzędzie to jest świetnym sposobem na szybkie postawienie strony dla kogoś, kto chce zapoznać się z jakimś CMS, a także potrenować instalację i konfigurację dodatków czy skórek. Dostęp FTP/SSH i phpMyAdmin sprawia, że pracujemy zupełnie jak na własnym serwerze.

Z ciekawych instalacji polecam Drupala 7 (alpha 6), Open Atrium, czy demo Drupala 6, ze skórką Fusion Magazeen.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji