MODx 2.0 – rewolucja?

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

MODx to projekt, na który warto zwrócić uwagę. Aktywnie rozwijany, ciekawie skonstruowany i… właśnie wydany w wersji 2.0.0 – nazwa kodowa Revolution.

Po natknięciu się na to doniesienie z CMS Report miałem nadzieję na prawdziwą rewolucję. Jednak po przeczytaniu tego wątku na forum, poczułem się nieco zdezorientowany. Może dlatego, że nie znam dokładnych losów projektu – najwyraźniej linie 0.9.6 i 0.9.7 różniły się mocno i dlatego twórcy postanowili nieco unormować sytuację – 0.9.6 będzie rozwijany dalej (choć mam pewne podejrzenia że nie aż tak aktywnie) a wersja 0.9.7 przepoczwarzyła się w 2.0.0.

W ten sposób projekt ominął sprytnie problem wersji 1.0.0, która często budzi podejrzliwość i wzmaga czujność u potencjalnych użytkowników. Czy to zagranie fair? Najlepiej sami sprawdźcie instalując sobie MODx 2.0.0, albo testując wersję demo.

Krzysiek Palikowski

Ryba w Webie. Uzależniony od sieci, kawy, Drupala, muzyki i pierogów.

More Posts - Website - Twitter - Facebook - LinkedIn - Google Plus

 • AK.

  MODx reklamuje się m.in. jako generator XML-i dla flasha, czyli można z niego zrobić backend dla np. gotowców z Flashdena czy Myflashxml. Aż mnie kusi żeby popróbować 🙂

 • ModX to bez wątpienia rewolucja na rynku open source. Swoimi możliwościami i intuicyjnym interfejsem dorównuje komercyjnym rozwiązaniem, a nawet bije na kolana niektóre z nich.

  Na pytanie czy to zagranie fair? Nie wiem!
  Ale wiem, że ModX z każdą nową wersją jest o wiele lepszy.

  Pozdrawiam

 • filip

  Panowie, poszukuje osoby do zrobienia prostej strony www,
  w modex’ie, w zasadzie strona jest juz zaprojektowana i ma tresc zrobiona w modex’ie. potrzeba osoby znajacej temat,
  prosze o kontakt na maila, dziekuje