jHackGuard – dodatek antyhackerski

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

jHackGuard to nowo opublikowany – darmowy, ale stosunkowo skuteczny, dodatek do ochrony strony Joomla! przed hackerami. Jak zapewnia jego producent SiteGround (firma z długoletnią tradycją) rozszerzenie uchroni twój serwis przed atakami typu SQL Injections, Remote URL/File Inclusions, Remote Code Executions oraz XSS Based Attacks! Stanowi zatem niezłą alternatywę dla innych często płatnych dodatków. Po instalacji opublikuj dodatek Security – jHackGuard. Jedną widoczną wadą w/w dodatku jest stopka „Secured by Siteground Web Hosting” – widoczna zarówno w części frontowej (!), jak i administracyjnej. Kod stopki znajdziesz w pliku sgsec.php w linii 74.
Z tego co można było wyczytać na stronie producenta, używali ten dodatek już od dłuższego czasu dla swoich klientów. I najwyraźniej na tyle się sprawdził, że postanowili się nim bezpłatnie podzielić ze społecznością – poprzez stronę JED. I co oczywiste przypomnieć o sobie, czyt. zareklamować.

Jak poinformował nas jeden z czytelników, w poprzedniej wersji mógł wystąpić problem z edycją szablonów, kiedy był włączony dodatek – na szczęście jest już nowa – poprawiona edycja, która ów błąd niweluje. Hobbis – dziękujemy.

P.s. Na stronie siteground.com znajdziesz także kilka innych rozszerzeń oraz bogatą gamę szablonów.

Dziś trafiła do przedsprzedaży książka „JQuery. Poradnik programisty” – zamów ją w promocyjnej cenie 33 zł. Jej  regularna cena wynosi 39.00 zł. W realizacji od 21 sierpnia.
 • Joachim

  przy wszystkich włączonych opcjach oprócz parametrów rozszerzonych jest problem z działaniem jcomments. Nie można dodać komentarza. Po wyłączeniu dodatku wszystko wraca do normy.

 • Spróbuj wyłączać/włączać opcja po opcji – nie sądzę, aby wszystkie opcje blokowały. Oczywiście podziel się info – co i jak ci się udało osiągnąć. A jak nic, wtedy napisz do producenta albo dodaj recenzje na JED.

 • Joachim

  Data Streams -> opcja Filter $_GET wyłączona i dodawanie komentarzy zadziałało. Jeżeli napotkam na inne problemy to napiszę

 • Jacek

  A jak on się ma do dodatku „naszej” Joli?

 • Jolowy dodatek dotyczył ochrony głównie hasła admina, jak widać po parametrach. A ten jest całościowy. takie „all in one”.

 • Łukasz

  Usuwanie stopki jest na pewno w pełni legalne w przypadku tego dodatku?

  I jeszcze jedno podobne pytanie: Czy modyfikując szablon – wersja 1. zmieniając grafiki (wygląd) + inne drobne modyfikacje;
  wersja 2. jakaś część kodu wykorzystana przy tworzeniu nowego szablonu/modyfikacji innego

  musi być w stopce info o pierwotnym autorze, czy wystarczy/nie trzeba nawet w kodzie szablonu, czy w pliku README.txt itp.?

  Szablon jest najprawdopodobniej na licencji GPL.

 • Pablo

  Teraz tylko czekać czy ktoś się dobierze czy nie 😉
  Rozumiem, że polegamy tylko na słowach dostawcy tej wtyczki.

 • Nie napisałem, aby usuwać, tylko pokazałem rzecz oczywistą – gdzie jej szukać. Stopka – to także kwestia bezpieczeństwa, gdy jest hacker wie – że taką a taką aplikacje masz zainstalowaną, czyż nie. Myślę, że od strony frontu jest zbyteczna.

 • Łukasz

  A jak będzie w przypadku szablonów?

 • AK.

  No wszystko super, ale Rereplacer też się po tym wywala…

 • @Łukasz – ? Nie rozumiem pytania. Sprawdzasz doświadczalnie, na 2-3 serwisach, na których to użyłem nie wystąpiły problemy, albo ich nie zauważyłem.

 • 713

  Fatal error: Call to a member function isAdmin() on a non-object in /home/users/gimnazjum/public_html/joomla/plugins/system/remember.php on line 48 <- to pojawiło mi się po zainstalowaniu dodatku … lipa …

 • Hobbis

  Pozdrawiam Wszystkich i jeszcze jeden kamyczek wrzucam…

  Przy włączonym JHackGuard nie jest możliwe edytowanie tepmlatki z poziomu Joomla! Każda zmiana po naciśnięciu „Save” lub „Apply”, wysadza serwis w kosmos … 🙁 Przed zmianami w templatce należy na chwilę plugin wyłączyć. Dotyczy to zarówno templatek defaultowych Joomla jak i innych.

  Hobbis

 • Hobbis

  Ważne uzupełnienie poprzedniego wpisu!

  Po przeczytaniu opinii na JED na temat jHackGuard, zorientowałem się, że autorzy pluginu napisali jego nową wersję. Pobrałem (12.08.2010) i przetestowałem. Problem przeze mnie wcześniej opisywany na szczęście zniknął.

  Przepraszam za zamieszanie, ale lepiej wiedzieć że jest nowsza, lepsza wersja rozszerzenia.

  Pozdrawiam wszystkich,

  Hobbis

 • w najnowszej wersjii stopka jest w plugins/system/jhackguard.php

  linia cos koło 78

 • Rook

  nie działa z jcomments, trzeba wyłączyć Filter $_GET

 • bbi

  JError::raise -> Static method JError::handle does not exist. Contact a developer to debug
  Error was
  Application Instantiation Error

  jak z tego wyjść?

 • Mat

  Dla bbi – choć i innym się przyda 🙂
  wejdź w phpMyAdmin i odszukaj tabeli jos_plugin,
  kliknij w nazwę w bocznym panelu i edytuj liste pluginów.
  Znajdź naszego winowajce „Security – jHackGuard” i edytuj (kliknij na ikonę do edycji zazwyczaj ołówek).
  z edytowanej tabeli zamień wartość w polu „published” „tinyint(3)” na „0” i zapisz (wykonaj)… tada działa wszystko pięknie ładnie 🙂

  Pozdrawiam,
  Mat

 • Witam, proszę o naprowadzenie, nie widzę wartości tinyint(3)

  Z góry dziękuję