Generator profili w JomSocial

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Jeśli zaczynasz właśnie tworzyć swój serwis społecznościowy, a masz dużą presję czasową, aby szybko wystartować możesz sięgnąć po Generate JomSocial Profiles (thakkertech.com). Jest to płatny komponent  za pomocą którego w kilka minut założysz dużą ilość „fałszywych kont” użytkowników w komponencie JomSocial 1.8. Osobiście, nie jestem specjalnie zwolennikiem tego typu praktyk, ale wiadomo, czasami nie masz wyjścia, a nie chcesz zlecać jakiemuś dzieciakowi, aby siedział i puste konta zakładał. Za cenę $30 otrzymasz także blisko 2500 zdjęć, które pojawią się w profilach jak awatary. Ot i po zdefiniowaniu kilku zmiennych masz pełny ludzi (duchów) serwis społecznosciowy. Z zamku (serwisu) pełnego duchów pozdrawia was autor tego rozszerzenia Sneha Thakker.

 • taki generator świetnie nadaje się do testowania szablonów i innych funkcji serwisu, albo do przygotowania dema dla klienta. Używanie na stronie produkcyjnie działającej chyba nie ma większego sensu bo ludzi to zrazi 🙂

 • Demo za 30$ to chyba lekka przesada 😉 Ludziom się chyba nudzi że robią takie rzeczy.

 • hobbis

  Dzień dobry,
  Bardzo sobie cenię Pański serwis. Myślę, że wykonuje Pan wspaniałą robotę informując o tym co się dzieje interesującego w świecie CMS’ów. Dziękując za to co Pan uczynił do tej pory, pozwolę sobie jednak podzielić się następującą wątpliwością. Czy nie sądzi Pan, że zamiast propagować pojawianie się takich rozszerzeń jak „Generator profili w JomSocial”, należałoby dołożyć starań, aby takie „niemoralne” aplikacje obliczone na osiągnięcie zysków z oszukiwania ludzi, zniknęły z serwisów JED? Myślę, że należałoby skorzystać z istniejącego tam przycisku „Report this” i poprosić administratora o usunięcie tego rozszerzenia.
  Tymczasem pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz gratuluję znakomitego serwisu.
  Hobbis

 • Dzięki w imieniu całej redakcji za miłe słowo. Osobiście uważam, że i tak mało kto kupi coś takiego za $30, a więc życie samo zweryfikuje programistę. Sama idea nie jest zła, ale czasami ludzie celowo mnożą duchy, zamiast szukać realnych userów.

 • o i to jest dobry trop – skoro ktoś jest na tyle niepoważny, żeby robić serwis zapełniony duchami to może warto spróbować naciągnąć go na te 30$? każda potwora znajdzie swego amatora, może nie jest to specjalnie honorowe, ale takie czasy panowie, takie czasy 🙂

 • i jeszcze @Hobbis jeśli faktycznie uważasz, że warto, to… report this! 😉

 • marcin

  Właściwie to ma ktoś jakieś dobre porównanie joomsocial z CB ?
  Chcę się pobawić w budowę serwisu społecznościowego.. hobbystycznie i nie wiem co wybrać.

 • Porównania jako takiego nie ma, kiedyś robiłem porównanie JomSocial z Elgg, znajdziesz w internecie. Ale od tego czasu oba skrypty poszły kilka kroków naprzód. CB jest już leciwym rozwiązaniem, ale to że jest za free daje możliwość darmowego testowania. Poza tym dużo jest dodatków do tego. Opisałem je także w książce „Serwisy społecznościowe. Budowa, administracja i moderacja” wyd. helion.