Dziś opowiem o kilku nowościach jakie planuję na elimu.pl. Blog, który czytacie jest co prawda o wiele częściej aktualizowany niż nasza „główna” strona, ale nie znaczy to, że zamierzamy zarzucić pomysł jej  rozwoju.

Jako, że ostatnie pół roku skupiałem się na innym zadaniu, elimu.pl została trochę zaniedbana. Niedokończona skórka, brak nowych materiałów i nagrań. Od kilku tygodni mam nieco czasu i postanowiłem poświęcić go między innymi na realizację kilku pomysłów.

Po pierwszehttp://elimu.pl/skorki. Jest to taki minikatalog z najlepszymi (według mnie) skórkami do CMS. Obecnie są tam tylko skóry do Drupala, ale mam nadzieję, że reszta ekipy dołączy się i powstanie w ten sposób wiekszy zasób naprawdę dobrych szablonów do naszych CMS. Jeśli macie jakąś skórkę, którą waszym zdaniem warto polecić – piszcie do nas.

Po drugiehttp://elimu.pl/projekty. Tutaj zbieramy opisy projektów i wdrożeń, jakich podjęli się użytkownicy elimu, oraz powiązane z nimi wpisy w blogach (tak, od niedawna każdy na elimu może prowadzić blog). Chciałbym zatem, aby nie był to jedynie katalog witryn, ale prosty sposób na podzielenie się z innymi swoim doświadczeniem. Dlatego oprócz opisu samej witryny umożliwiłem powiązanie do każdego projektu wpisów na blogu. Projekty mają swój status, zatem możecie je dodawać już na etapie pomysłu, albo nawet kiedy witryna już nie działa, ale praca nad nią była na tyle ciekawa, że warto się podzielić „wspomnieniami”.

Jako przykłady niech posłużą moje projekty – Shadowrun Polska czy Elimu, do których dodałem już pierwsze wpisy zawierające wspomnienia z  prac nad tymi serwisami.

Po trzeciehttp://elimu.pl/bazawiedzy. Ma to być zbiór rozwiązań do najczęściej pojawiających się problemów bądź pytań jakie padają na forach dyskusyjnych, w pytaniach prywatnych i mailach. W tej chwili jest jeszcze „w budowie”, ale wkrótce pojawi się szersza kategoryzacja i wyszukiwarka, tak jak w katalogu skórek.

Powyższe adresy zawierają swego rodzaju „zaczyn”, czyli początkowy szkic tego do czego chciałbym w przyszłości dotrzeć. Moja wizja elimu.pl to witryna gromadząca treści wynikające z doświadczenia budowy przedsięwzięć internetowych – blogi, studium przypadków, popularne rozwiązania, kursy i lekcje.

Doświadczenia te nie muszą być wcale pisane profesjonalnym językiem i zawierać informacji dla bardzo zaawansowanych. Nawet wpisy początkujących mają swoją wartość – ponieważ dają innym początkującym pewność, że nie oni pierwsi borykają się z takim czy innym problemem.

Zapraszam do współtworzenia serwisu i podpowiadania nam pomysłów na jego rozwój. Każda krytyczna (a przy tym konstruktywna) uwaga zostanie wzięta pod rozwagę.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji