Phoca Gallery (www.phoca.cz/phocagallery) – tego komponentu galerii zdjęć (!) dla Joomla! chyba nie trzeba reklamować, każdy kto skorzystał z pewnością dostrzegł drzemiący w nim olbrzymi potencjał. Z grzeczności tylko  należy wspomnieć w wbudowanym systemie oceniania zdjęć, komentowania, geolokalizacji etc. Do tego dochodzą moduły: menu, wyświetlania najnowszych lub losowych zdjęć oraz drzewkowego menu. Oczywiście na pliki.joomla.pl znajdziesz oficjalne spolszczenie, jednak ponieważ wdrażam ostatnio dwie realizacje, okazało się, że tłumaczenie które znalazłem było średnio aktualne oraz ma liczne błędy i niedoskonałości. A szczególnie dwie rzeczy mnie mocno irytowały, powtarzanie w tłumaczeniu frazy „Phoca gallery” jak mantry – zbędne!! oraz tłumaczenie słowa „images” – jako „obraz”.
Niniejsze spolszczenie jest poprawką i aktualizacją oficjalnego spolszczenia, więc nadal jest w postaci instalatora Joomla!. Instaluj je tak samo jak resztę rozszerzeń. Albo ręcznie za pomocą FTP kopiując pliki do odpowiednich folderów językowych. Jeśli się przydało, daj komentarz ;)

Pobierz pełne spolszczenie Phoca Gallery 2.7.3 oraz  Kopia 2 lub Kopia 3

PL dla PhocaGallery wersji 3.2 znajdziesz  na stronie projektu (na dole).

Jak usunąć zbędne elementy z panelu komponentu PhocaGallery?

Jeśli w panelu komponentu, podobnie jak mnie, drażni Cię baner reklamowy (lepszy byłby przycisk Donate!) oraz stanowczo za długi prawy blok. Przy okazji ile autor ma lat, że daje tak olbrzymi obrazek foczki?! Sugeruje edytować plik views\phocagallerycp\tmpl\default.php – który znajdziesz w oryginalnej paczce rozszerzenia com_PhocaGallery, albo już po instalacji w folderze komponentu części administracyjnej. Kilka użyć funkcji Del lub Cut powinno załatwić sprawę! Np. baner wytniesz odszukując frazę „iframe” !
Przykładowy efekt końcowy:

Jak usunąć stopkę z PhocaGallery  ?

Z technicznego punktu widzenia jest to proste, aczkolwiek wymaga drobnej modyfikacji plików .php. Jednakże od razu należy wspomnieć, iż najlepiej jest nim to zrobimy oddać „hołd” twórcy tego komponentu i wpłacić mu kilka PLN lub Euro – używając przycisku Donate. Dzięki temu w ten sposób mu podziękujemy.

Niestety nie można stopki wyłączyć z poziomu konfiguracji komponentu dlatego należy się połączyć ze stroną za pomocą FTP i w folderze components/com_phocagallery/views odszukać pliki, które zawierają kod „echo $this->tmpl[’dsf’];”  i usunąć go. Ów „zbędny” link stopki  znajdziesz w plikach o nazwie default.php na samym dole (przedostatnia linijka kodu). Sposób ten działa również z PG wersją dla Joomla 2.5.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji