Chyba najczęściej powtarzanym pytaniem jakie słyszą programiści jest „Kiedy będzie gotowe?”. Nie inaczej jest w przypadku każdej kolejnej wersji Drupala. Jedyna słuszna odpowiedź jaką uzyskamy od jego twórców to „Będzie gotowy kiedy będzie gotowy”, co oczywiście nie satysfakcjonuje tysięcy niecierpliwych użytkowników.

Jeden z nich postanowił coś z tym fantem zrobić. Bazując na założeniach cyklu wydawniczego (stabilna wersja Drupala jest wydawana w momencie gdy liczba krytycznych błędów osiągnie zero) opracował specjalny mechanizm, przewidujący prawdopodobną datę pojawienia się Drupala 7. Pomijając faktyczną przydatność tego typu zabawek warto zwrócić uwagę na to, że strona zachęca do pomocy przy usuwaniu tych błędów, które blokują ukazanie się D7 w wersji beta, oraz krytycznych, jakie jeszcze pozostały do usunięcia przed wersją stabilną.

Z tego samego mechanizmu korzysta strona http://drupal7releasedate.com/, na której możemy obejrzeć wykres z linią trendu pokazujący kiedy miłośnicy Drupala zostaną uraczeni wersją siódmą.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji