Niestety ktoś nie przewidział w JomSocial możliwość wyłączenia w widoku grupy Komunikatów ani Komentarzy. Ich obecność powoduje tylko zamęt dla użytkowników społeczności, a w szczególności komentarze są po prostu zbędne. Sugeruje zatem wyciąć obie te funkcjonalności.

Aby to zrobić należy edytować plik szablonu JomSocial, na ogół ten domyślny (default). Bierzemy na warsztat plik: groups.viewgroup.php, szukamy fragmentów oznaczonych komentarzem: Bulletin oraz Group News, Group Walls – i wycinamy odpowiedni kod. W ten sposób zostają nam tylko trzy kategorie: Forum grupy, Galerie zdjęć i Filmy – które, co ciekawe, można z opcji konfiguracyjnych w panelu wyłączyć lub włączyć.

Nie zapomnij także o czystkach w pliku: groups.list.php – a w nim fragment  do usunięcia (związany z komentarzami):

<span style="margin-right: 5px;">
 <?php echo JText::sprintf((CStringHelper::isPlural($group->wallcount)) ?
'CC GROUP WALL COUNT MANY' : 'CC GROUP WALL COUNT', $group->wallcount);?>
 </span>

Aby wszystko było okey, po usunięciu komentarzy warto jeszcze skrócić belkę „Sortuj według” (fraza CC SORT BY). Najpierw znajdujemy plik skrywający się w folderze: components/com_community/views/groups/view.html.php.  Odszukujemy linię 371, 977 i 1041  – usuwając słowo odpowiedzialne za frazę „Najwięcej komentarzy” (lub Ilości komentarzy), tak aby wyglądało to tak jak poniżej:

'mostwall'        => JText::_(''),

Jeśli ktoś się boi edytować kolejny plik (j/w) może samą frazę usunąć z pliku tłumaczenia.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji