Chcąc czy nie chcąc ruszyłem prace nad kolejnym spolszczeniem tym razem mój wybór padł na Mosets Tree (mosets.com) – rozbudowany komponent do budowy katalogu np. firm. Sam komponent zarówno od strony frontowej, jak i administracyjnej wygląda na dopracowany (DEMO). Przy okazji jego darmową konkurencją jest Sobi2, już szykuje się najnowsza odsłona PRO. W MT odstraszać może tylko jego cena $119, jeśli ktoś chce nabyć jeszcze dodatkowy szablon, musi dołożyć kolejne $49. Przy okazji Mosets Tree 2.1 jest rozpowszechniany na licencji GNU GPL – co oznacza, i co potwierdza właściciel, że raz zakupiona aplikacja może być używana na dowolnej ilości domen. Komponent nie ma wbudowanych opcji płatności, ale na stronie FAQ producenta jest napisane jakie komponenty płatności współdziałają z nim.
Tak, widziałem że na forum.joomla.pl ktoś dał swoje okrojone tłumaczenie, niestety ni jak się ono ma do bieżącej wersji ponieważ wprowadzono pliki językowe w postaci plików .ini. Jeśli zapytacie o postęp prac, mam już ponad 50% plików przetłumaczonych samodzielnie. Oczywiście, jak ukończę podzielę się nim za symboliczne kilka złotych.

p.s.
Co się tyczy spolszczenia JomSocial 1.8, wersja która jest dostępna do zakupu – została znów wczoraj poprawiona, okazało się że dołożyli kilka fraz nie na spodzie, jak zawsze robili, ale w środku, ojoj co ja mam z tą Malezją (firmą azrul.com). Jeśli chodzi o jakość tłumaczenia, stale też podnoszę jego jakość, także w odniesieniu do fraz wcześniejszych. Dodałem także tłumaczenia innych płatnych dodatków powiązanych z JomSocial (gratis). Przy okazji prosta sztuczka jak spolszczyć menu komponentu, a więc to menu które widać po kliknięciu Komponenty -> JomSocial. Wystarczy przed wgraniem nowej aktualizacji przetłumaczyć sobie kilka fraz w pliku : community.xml – zaczynając od lini 24, a następnie nadpisać ten plik w paczce com_community_std_1.8.x.zip.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji