searchiconBardzo często jeśli prowadzimy duży lub nawet średni serwis internetowy, nie robimy tego sami. A dokładniej ktoś nam pomaga, czyli redaktorzy. My jako Super Administrator (Redaktor Naczelny) chcielibyśmy mieć wgląd w to co się u nas dzieje, a dokładniej kto publikuje/modyfikuje i kiedy. W przypadku CMS jakim jest Joomla! takie rozwiązanie (komercyjne) przynosi nam  Activity Log (www.joomlapraise.com) autorstwa ludzi od bardzo rozbudowanego szablonu dla panelu administracyjnego. Moduł ten wyświetla aktywność użytkowników serwisu z podziałem kto co robił z jakim komponentem, oczywiście dotyczy to tylko standardowych komponentów. Póki co producent nie przewidział zapisywania aktywności z komponentów zewnętrznych, czyli takich które możesz doinstalować. Prywatnie i służbowo – używam tego modułu w 2 swoich serwisach, w jednym swoim dla testów i żebym nie zapomniał co ostatnio robiłem. Zaś w drugim, ponieważ mój szef odczuwał „potrzebę” inwigilacji redaktorów. Dlatego też wykonałem również spolszczenie activity-log-spolszczenie-rozpakowac . Plik po zainstalowaniu zakupionego lub pobranego modułu i jego publikacji w pozycji  „cpanel” – kopiujemy do pl-PL  za pomocą FTP.

Wygląd – przykład (sorry za stary zrzut z niepełnym tłumaczeniem):

activity-log

AKTUALIZACJA: Wersja uproszczona i tym samym darmowa dostępna jest razem z szablonem AdminPraise Lite. Aby pobrać należy się zalogować/zarejestrować za FREE (darmo).

Z kolei wersja komercyjna kosztuje zaledwie 5 dolarów, a więc mniej niż 20 zł, więc nie wiem czy jest sens płakać? Poza tym wersja PRO jest znacznie lepsza , funkcjonalnie od wersji Free, co zrozumiałe. Aktualnie wersja spolszczenia jest znacznie lepsza niż zaprezentowane na zrzucie ekranu.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji