Lubimy, a szczególnie kobiety to kręci – jeśli widzą, że inne osoby się za nimi oglądają. Jednak w realu trudno ustalić kto się tobie przyglądał i co sobą reprezentuje. Za to w świecie społeczności internetowych jest już o to dużo łatwiej. Takie rozwiązanie o nazwie Goście – ma np. nasza wrocławska N-K, szczególnie widać to w opcjach prywatności gdzie możesz wyłączyć pokazywanie kto oglądał twój profil (łał). Co ciekawe tego bajeru nie ma Facebook, tak przynajmniej mi podpowiada kolega ze stolika obok. Co jeśli my też chcemy mieć takie coś w JomSocial, a więc pozazdrościliśmy N-K. Oczywiście można napisać samemu, równie dobrze można kupić gotowe rozwiązanie.

Dodatek nazywa się Profile Guests (joomplace.com), jest on komercyjny – całe $12. Sprawdziłem na swoich instalacjach – dodatek działa w: JomSocial 1.6 i 1.7 beta, a więc zapewne ruszy w 1.8.  A teraz jego krótki opis: Ten dodatek wyświetla listę użytkowników, które ostatnio oglądały twój profil. W ustawieniach dodatku możesz ustalić ilość zapamiętanych i wyświetlanych odwiedzin. Domyślnie 10 ostatnich osób.
Właśnie mniej więcej skończyłem dopasowanie do polskiego odbiorcy,  przy okazji zwrot „-ostatnia wizyta”, można wyłączyć pozostawiając pustą frazę LATEST VISIT w pliku pl-PL.plg_profguests.ini.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji