Czy zastanawiacie się czasem, jakie moduły lub wersje drupala są najczęściej używane na świecie? Od czerwca 2008 roku, czyli opublikowania modułu Update Status, prowadzony jest na drupal.org centralny system zbierający i prezentujący te dane. Możemy je ujrzeć w postaci tabeli wykorzystania wszystkich projektów (ładuje się dość długo) za ostatnie 8 tygodni, lub na specjalnej podstronie każdego projektu (np. CCK), od momentu rozpoczęcia zbierania danych.

Nie wiesz jaką wersję drupala wybrać do następnego projektu? Statystyki wykorzystania drupalowych wersji upewnią cię, że drupal 5.x to już schodząca gwiazda, a drupal 6.x posiada kilkukrotnie większą bazę instalacji, a co za tym idzie użytkowników – potencjalnie pomocnych na foruach, ircu czy systemie kontroli błędów dowolnego modułu.

Nie wiesz, czy lepiej wybrać moduł A czy B, które wykonują podobne funkcje? Porównaj ich wykorzystanie na świecie. Moduły wykorzystywane częściej mają prawdopodobnie lepsze wsparcie, są mniej zawodne przez co więcej użytkowników im zaufało.

Ponieważ oprócz wykorzystania warto poznać opinię o danym module, a drupal.org jeszcze nie prowadzi systemu ocen i recenzji, bardzo polecam stronę drupalmodules.com, która (w oparciu, a jakże, o drupala) prezentuje te dane w przejrzysty i efektowny sposób.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji