Przyznaje, że z uwagą obserwuje co się dzieje w kwestii moich ulubionych CMS, oczywiście nie tylko tych z tytułu posta. Jak można przeczytać na oficjalnych stronach i związanych z nimi blogach, w tym roku czekają nas duże zmiany.

Po pierwsze najprawdopodobniej już w ostatniej dekadzie czerwca pojawi się Joomla! 1.6 alpha, która wprowadzi kilka zmian – między innymi tak długo oczekiwane Access Control List, ACL (ang.) – czyli po naszemu, lista kontroli dostępu. Tym samym nasi redaktorzy będą widzieli (i edytowali) tylko to co My administratorzy chcielibyśmy, aby widzieli. Tym samym skończy się szukanie i testowanie komponentów, hacków etc. – taką mam nadzieje. I co śmieszne, kilka “nowych” książek o Joomla! (z II poł. 2009) w tej i innych kwestiach okaże się “przeterminowanych”, chyba że ów dział(y) był(y) i tak potraktowany po macoszemu. Kiedy zatem będzie stabilna wersja? Tego chyba jeszcze nikt nie wie, ale jest duże prawopodobiestwo, że wersja RC będzie jeszcze we wrześniu na urodziny Joomla!.
Najprawdopodobniej także w okolicach początku wakacji (czerwiec/lipiec) pojawi się stabilna wersja WordPress 2.8 (lub chociażby RC) – jako, że już teraz od połowy maja 2009 możemy “bawić” się 2 wersją beta.

p.s. WordPress 2.8 – już jest! – i to jeszcze w czerwcu.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji