Akeeba eXtract Wizard (akeebabackup.com) jest aplikacją desktopową (Windows), która jako jedyna pozwala wyodrębnić archiwa JPA, JPS i popularny ZIP. Ponieważ właśnie w takim formacie generowane są pliki przez komponent JoomlaPack lub jego nową wersji Akeeba Backup dla Joomla (1.5/1.7) służący do wykonywania kopii bezpieczeństwa plików oraz bazy danych.
Przy okazji wyodrębniania warto włączyć mocniejszą ochronę antywirusową/antytrojanową, dzięki czemu Twój  antywirus (mam nadzieje, że masz jakiś zainstalowany) może wykryć podejrzany i złośliwy kod, o którym nie wiedziałeś. Dzięki temu uchronisz się przed zbanowaniem twojej strony przez Google.

Piszę to z własnego doświadczenia, gdyż ta metoda: zrób kopię -> pobierz na dysk -> przeskanuj – pomogła mi wykryć 2 szkodniki na jednej ze stron.

Okno programu Akeeba eXtract Wizard

Aplikacja Akeeba służy tylko do rozpakowywania archiwum, i dlatego nie posłuży Ci do kompresji plików. Program obsługuje tylko trzy formaty plików : JPA, JPS i ZIP, innych nie potrafi rozpakować. Oczywiście do ZIP-ów możesz wykorzystać inny program.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji